CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2014

   
IE SURF SPORTS COMPLX 4
San Bernardino


UPDATED ON NOVEMBER 26, 2014


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 6, 2014   Saturday
 8:00 AM   22973 IE SURF G98 ZAKHIR  6   HDYSL RAGE FC  1   GIRLS U16 BRONZE EAST
10:00 AM   24848 IE SURF B96 URBANO  2   LA MISIONEROS HESPERIA  2   BOYS U19 SILVER EAST
 1:30 PM   24530 IE SURF B96 ACADEMY GS  3   BREAKERS B95 BLACK  1   BOYS U19 GOLD SOUTH
 3:30 PM   25206 IE SURF G95 PREMIER CK  2   XPLOSION S.C  1   GIRLS U19 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 7, 2014   Sunday
 NOON   24075 IE SURF G97 BATTISTA  0   APPLE VALLEY STORM SC  1   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
 2:00 PM   18142 TFA BARCA RED I.E.  3   OLIMPUS FC B00  1   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 3:40 PM   20949 IE SURF G99 PEARSON  0   DESERT ELITE FC NATIVES  4   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 13, 2014   Saturday
 9:45 AM   22968 IE SURF G98 ZAKHIR  8   YASC SPARTANS G98 BLACK  1   GIRLS U16 BRONZE EAST
11:30 AM   21064 IE SURF G99 KOCH  4   IUSC BRASIL RUANO  2   GIRLS U15 SILVER EAST
 1:15 PM   25215 IE SURF G95 PREMIER CK  4   SAN DIEGO FA G96  0   GIRLS U19 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 14, 2014   Sunday
 8:00 AM   24843 IE SURF B96 URBANO  2   IUSC SANTOS FC  2   BOYS U19 SILVER EAST
10:00 AM   23359 IE SURF B97 SMALL  4   RIVERSIDE FC BLUE  1   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
 NOON   20797 IE SURF G99 PREMIER TS  4   TFA BARCA I.E.  0   GIRLS U15 PREMIER
 1:45 PM   20932 IE SURF G99 PEARSON  1   MILAN BLACK  1   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
 3:30 PM   21673 IE SURF B98 ACADEMY  0   UNITED PREM FS 1 ACADEMY  2   BOYS U16 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 20, 2014   Saturday
 8:00 AM   24094 IE SURF G97 BATTISTA  2   IUSC MATRIX  0   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
10:00 AM   22970 IE SURF G98 ZAKHIR  10   RIALTO FIRE SC WHITE G98  0   GIRLS U16 BRONZE EAST
SEPTEMBER 21, 2014   Sunday
 8:00 AM   24845 IE SURF B96 URBANO  1   HIGH DESERT PREMIER RM  1   BOYS U19 SILVER EAST
10:00 AM   24551 IE SURF B96 ACADEMY GS  1   ALBION OC WHITE B96  3   BOYS U19 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 28, 2014   Sunday
 8:00 AM   22972 IE SURF G98 ZAKHIR  7   COLTON AMERICA SC  0   GIRLS U16 BRONZE EAST
 9:45 AM   24560 IE SURF B96 ACADEMY GS  1   FOOTHILL STORM  4   BOYS U19 GOLD SOUTH
11:45 AM   23330 IE SURF B97 SMALL  3   CA PREMIER CAPO FC BLUE  0   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
 1:45 PM   25241 IE SURF G95 PREMIER CK  8   CORINTHIANS SC G96  0   GIRLS U19 GOLD SOUTH
 3:45 PM   24847 IE SURF B96 URBANO  0   RIVERSIDE FC UNITED  2   BOYS U19 SILVER EAST
OCTOBER 5, 2014   Sunday
 8:00 AM   24870 IE SURF B96 URBANO  2   IUSC CRUZ AZUL BRASIL  6   BOYS U19 SILVER EAST
10:00 AM   22995 IE SURF G98 ZAKHIR  1   UNITED PREMIER FC G1998  1   GIRLS U16 BRONZE EAST
 NOON   19300 IE SURF G00 SANCHEZ  0   CELTIC HIBS G00  0   GIRLS U14 SILVER EAST
OCTOBER 12, 2014   Sunday
 8:00 AM   25248 IE SURF G95 PREMIER CK  4   RIVERSIDE MGFM IMPACT  0   GIRLS U19 GOLD SOUTH
10:00 AM   24127 IE SURF G97 BATTISTA  1   NITEMARES SC UNITED 97  2   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
 NOON   21944 IE SURF B98 SALOMON  2   IUSC BRASIL FC  1   BOYS U16 SILVER EAST
 1:45 PM   17178 IE SURF G01 PREMIER RS  0   IE SURF G01 GRAFF  0   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 18, 2014   Saturday
 8:00 AM   31108 GREATER LB WAVES  2   RIALTO FIRE SC 00  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31105 CROWN CITY UNITED G14  1   CANYON FC BLUE  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31109 RIALTO FIRE SC 00  0   CULVER CITY FC G00  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   31106 CANYON FC BLUE  10   AYSC VNSO GU14  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31110 CULVER CITY FC G00  3   GREATER LB WAVES  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31107 AYSC VNSO GU14  0   CROWN CITY UNITED G14  9   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 19, 2014   Sunday
 8:00 AM   24566 IE SURF B96 ACADEMY GS  7   MILAN BLACK  4   BOYS U19 GOLD SOUTH
10:00 AM   24872 IE SURF B96 URBANO  7   PALM DESERT SC BU19  0   BOYS U19 SILVER EAST
 NOON   23361 IE SURF B97 SMALL  2   SAN DIEGO FA BU97  3   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
 2:00 PM   16762 IE SURF B01 SHELTON  2   YASC SPARTANS FC B01  5   BOYS U13 BRONZE DELTA
OCTOBER 25, 2014   Saturday
 8:00 AM   31234 HG EAGLES  2   PALM DESERT SC BU15 YV  1   BOYS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31237 OXNARD UNITED SC  6   PACIFIC SC RSM  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31235 PALM DESERT SC BU15 YV  4   COASTAL VALY DEPORTIVO SB  2   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31236 COASTAL VALY DEPORTIVO SB  0   HG EAGLES  4   BOYS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2014   Sunday
 9:15 AM   31810 VALLEY UNITED B97 DURAND  2   FC CAL VELOCITY BU18WHITE  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31811 FC CAL VELOCITY BU18WHITE  1   RIVERSIDE MGFM B95  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31803 COMPTON PRIDE  2   OXNARD UNITED SC BLUE  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31812 RIVERSIDE MGFM B95  2   VALLEY UNITED B97 DURAND  4   BOYS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 1, 2014   Saturday
 8:00 AM   31840 FC GOLDEN STATE BLACK  3   SOUTH BAY FALCONS  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31843 CFA SOUTH COUNTY RED  1   RIVERSIDE FC  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31841 SOUTH BAY FALCONS  0   COASTAL VALLEY MADRID B96  4   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31844 RIVERSIDE FC  1   CROWN CITY UNITED B18  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31842 COASTAL VALLEY MADRID B96  0   FC GOLDEN STATE BLACK  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31845 CROWN CITY UNITED B18  1   CFA SOUTH COUNTY RED  4   BOYS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2014   Sunday
 8:00 AM   31168 FC GOLDEN STATE GOLD  2   IE SURF G00 SANCHEZ  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31045 FC DEPORTIVO PANTERAS  2   PACIFIC SC LOSAL WARRIORS  2   BOYS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31169 IE SURF G00 SANCHEZ  2   RIVERSIDE FC FIRE  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   31046 PACIFIC SC LOSAL WARRIORS  4   IE SURF B00 BARLOW  0   BOYS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31170 RIVERSIDE FC FIRE  0   FC GOLDEN STATE GOLD  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31047 IE SURF B00 BARLOW  0   FC DEPORTIVO PANTERAS  5   BOYS U14 LEAGUE CUP
 5:00 PM   24511 IE SURF B96 ACADEMY GS  1   FREEDOM FC B96  4   BOYS U19 GOLD SOUTH
NOVEMBER 8, 2014   Saturday
 8:00 AM   20209 OLIMPUS FC B99 RF  1   IUSC REAL MADRID S.B.  2   BOYS U15 SILVER EAST
 9:45 AM   21953 OLIMPUS FC B98  1   CYSASL AC MILAN INDIO  0   BOYS U16 SILVER EAST
11:30 AM   18141 OLIMPUS FC B00  2   OC PREMIER B00 BLACK  0   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 1:05 PM   24827 OLIMPUS FC B96 TEPIC  5   EMPIRE SC B96  1   BOYS U19 SILVER ELITE EAST
NOVEMBER 9, 2014   Sunday
 8:00 AM   31381 TFA BARCA I.E.  4   MILAN RED  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31384 ALBION OC WHITE G99  3   IUSC BRASIL RUANO  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31382 MILAN RED  1   CVU RED G99 - DYNAMITE  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31385 IUSC BRASIL RUANO  0   IE SURF G99 PEARSON  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31383 CVU RED G99 - DYNAMITE  1   TFA BARCA I.E.  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31386 IE SURF G99 PEARSON  0   ALBION OC WHITE G99  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 15, 2014   Saturday
 8:00 AM   36105 FRAM - AGUINALDO  2   GREATER LB HAVOC  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36106 ALBION OC WHITE G99  0   UIFC VENOM  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   36107 IE SURF G99 PREMIER TS  4   NHB BLACK  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   36089 FULLERTON RANGERS BLUE  2   SOUTH VALLEY G00-HOWLETT  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36090 BYSC CORONA UNITED G00  0   OXNARD WAVE SC GOLD  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2014   Sunday
 8:00 AM   30616 BARCELONA CALIFORNIA SC  3   FC GOLDEN STATE DOWNEYBLK  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30808 XPLOSION S.C  3   CRUSADERS FC WHITE  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   30617 FC GOLDEN STATE DOWNEYBLK  1   NITEMARES CEFOMM  5   BOYS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   30809 CRUSADERS FC WHITE  2   NHB BLACK  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30618 NITEMARES CEFOMM  2   BARCELONA CALIFORNIA SC  0   BOYS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30810 NHB BLACK  1   XPLOSION S.C  12   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2014   Sunday
 8:00 AM   35078 FC GOLDEN STATE  4   FULLERTON RANGERS BLUE  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35080 CELTIC ACADEMY 01  2   IE SURF G01 GRAFF  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35076 FC DEPORTIVO NORWALK UTD  4   LA PREMIER FC BLACK  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35074 LA PREMIER FC  1   HIGH DESERT PREMIER RMSE  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36080 SANTA MONICA UTD G01  2   CELTIC ACADEMY 01  1   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36077 MILAN BLACK  1   LA PREMIER FC  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP

A Red Circle