CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2014

   
IE SURF SPORTS COMPLX 3
San Bernardino


UPDATED ON OCTOBER 20, 2014


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 6, 2014   Saturday
 8:00 AM   21930 IE SURF B98 SALOMON  2   OLIMPUS FC B98  3   BOYS U16 SILVER EAST
 9:45 AM   21312 IE SURF G99 HOLLIMON  1   FREEDOM FC G99 WHITE  2   GIRLS U15 BRONZE DELTA
11:30 AM   21689 IE SURF B98 ACADEMY  1   FULLERTON RANGERS WHITE  1   BOYS U16 GOLD SOUTH
 1:15 PM   20948 IE SURF G99 PEARSON  2   SAN CLEMENTE SURF  0   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
 3:00 PM   24064 IE SURF G97 BATTISTA  3   FUTBALL FOUNDATION 1410  1   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 13, 2014   Saturday
 8:00 AM   19273 IE SURF G00 SANCHEZ  0   HEMET JUVENTUS FC  1   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   21691 IE SURF B98 ACADEMY  1   FC MAN UNITED B98  0   BOYS U16 GOLD SOUTH
11:20 AM   18187 TFA BARCA RED I.E.  3   UIFC NACIONAL  2   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
12:55 PM   20950 IE SURF G99 PEARSON  0   GREATER LB SURF  4   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
 2:40 PM   21314 IE SURF G99 HOLLIMON  1   FC CAL VELOCITY 3470  0   GIRLS U15 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 14, 2014   Sunday
 8:00 AM   18174 IE SURF B00 BARLOW  1   MILAN BLACK  3   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 9:35 AM   19930 IE SURF B99 ACADEMY MU  0   BALDWIN PARK UNITED BU15  1   BOYS U15 GOLD SOUTH
11:20 AM   21922 IE SURF B98 SALOMON  2   CYSASL AC MILAN INDIO  6   BOYS U16 SILVER EAST
 1:05 PM   21288 IE SURF G99 HOLLIMON  1   APPLE VALLEY STORM SC  1   GIRLS U15 BRONZE DELTA
 2:50 PM   13385 IE SURF B03 HOLLIMON  4   RIALTO FIRE SC B03  0   BOYS U11 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 20, 2014   Saturday
 8:00 AM   19275 IE SURF G00 SANCHEZ  0   DESERT UNITED G00  0   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   21932 IE SURF B98 SALOMON  2   IUSC PUMAS ACADEMY  2   BOYS U16 SILVER EAST
11:20 AM   18191 TFA BARCA RED I.E.  1   MILAN RED  1   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
12:55 PM   19940 IE SURF B99 ACADEMY MU  4   ANAHEIM FC B99  1   BOYS U15 GOLD SOUTH
 2:40 PM   21296 IE SURF G99 HOLLIMON  1   CELTIC HOOPS  1   GIRLS U15 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 21, 2014   Sunday
 8:00 AM   21051 IE SURF G99 KOCH  1   CELTIC HARPS  1   GIRLS U15 SILVER EAST
 9:45 AM   20943 IE SURF G99 PEARSON  2   OC PREMIER G99 BLACK  0   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
11;30 AM   19505 TFA BARCA I.E.  2   FC CAL VELOCITY G00 BLACK  2   GIRLS U14 BRONZE CENTRAL
SEPTEMBER 28, 2014   Sunday
 8:00 AM   21929 IE SURF B98 SALOMON  2   RIVERSIDE FC B98 - DELEON  4   BOYS U16 SILVER EAST
 9:45 AM   19277 IE SURF G00 SANCHEZ  3   UNITED PREMIER FC G2000  0   GIRLS U14 SILVER EAST
11:20 AM   19937 IE SURF B99 ACADEMY MU  6   SAN DIEGO FA BU99  0   BOYS U15 GOLD SOUTH
 1:05 PM   18194 TFA BARCA RED I.E.  1   IRVINE PREMIER SC B00  3   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 2:40 PM   18145 IE SURF B00 BARLOW  0   LA ACADEMIA S.C. PUMAS  4   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 4:15 PM   21315 IE SURF G99 HOLLIMON  0   BALDWIN PARK UNITED GU15  3   GIRLS U15 BRONZE DELTA
OCTOBER 4, 2014   Saturday
 9:35 AM   21088 IE SURF G99 KOCH  2   IUSC MANCHESTER UTD WHITE  4   GIRLS U15 SILVER EAST
11:20 AM   24120 IE SURF G97 BATTISTA  0   FREEDOM FC G97 BLUE  3   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
 1:20 PM   23339 IE SURF B97 SMALL  2   UIFC DOWNEY CITY FC  1   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 5, 2014   Sunday
 8:00 AM   19548 TFA BARCA I.E.  2   CLAREMONT STARS BLACK  3   GIRLS U14 BRONZE CENTRAL
 9:35 AM   19967 IE SURF B99 ACADEMY MU  3   BYSC CORONA UNITED B99  1   BOYS U15 GOLD SOUTH
11:20 AM   21718 IE SURF B98 ACADEMY  3   SOUTH LA UNITED  3   BOYS U16 GOLD SOUTH
 1:05 PM   21959 IE SURF B98 SALOMON  4   APPLE VLY STORM LIGHTNING  1   BOYS U16 SILVER EAST
OCTOBER 11, 2014   Saturday
 8:00 AM   18196 TFA BARCA RED I.E.  7   MILAN BLACK  1   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 9:35 AM   18162 IE SURF B00 BARLOW  0   HEMET JUVENTUS FC  5   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
11:10 AM   19952 IE SURF B99 ACADEMY MU  4   RIALTO FIRE SC  0   BOYS U15 GOLD SOUTH
OCTOBER 18, 2014   Saturday
 8:00 AM   31123 AC BREA G00  8   GVFC VALLEY STARS  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31117 SANTA MONICA UTD G00  3   TFA BARCA I.E.  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31124 GVFC VALLEY STARS  0   HIGH DESERT PREMIER RMS  6   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   31118 TFA BARCA I.E.  2   FUTBALL FOUNDATION SC  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31125 HIGH DESERT PREMIER RMS  3   AC BREA G00  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31119 FUTBALL FOUNDATION SC  1   SANTA MONICA UTD G00  4   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 19, 2014   Sunday
 8:00 AM   19547 TFA BARCA I.E.  2   CORINTHIANS SC G00  1   GIRLS U14 BRONZE CENTRAL
 9:35 AM   19302 IE SURF G00 SANCHEZ  1   YASC SPARTANS G2000  3   GIRLS U14 SILVER EAST
11:10 AM   21093 IE SURF G99 KOCH  2   RIALTO FIRE SC G99  3   GIRLS U15 SILVER EAST
OCTOBER 25, 2014   Saturday
 8:00 AM   31336 MILAN RED   IE SURF G99 HOLLIMON   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31231 CELTIC HOOPS   CVU WHITE B99   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31337 IE SURF G99 HOLLIMON   VC FUSION YSA CAMARILLO   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31232 CVU WHITE B99   OC PREMIER B99 BLACK   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31338 VC FUSION YSA CAMARILLO   MILAN RED   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31233 OC PREMIER B99 BLACK   CELTIC HOOPS   BOYS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2014   Sunday
 8:00 AM   21707 IE SURF B98 ACADEMY   OLIMPIA SC 98   BOYS U16 GOLD SOUTH
 9:45 AM   21073 IE SURF G99 KOCH   HIGH DESERT PREMIER RMS   GIRLS U15 SILVER EAST
11:30 AM   20966 IE SURF G99 PEARSON   CLAREMONT STARS   GIRLS U15 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   19527 TFA BARCA I.E.   RIALTO FIRE SC RED G00   GIRLS U14 BRONZE CENTRAL
 2:50 PM   18176 IE SURF B00 BARLOW   TFA BARCA RED I.E.   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
 4:25 PM   15050 IE SURF B02 PARK   APPLE VLY STORM LIGHTNING   BOYS U12 BRONZE DELTA
NOVEMBER 1, 2014   Saturday
 8:00 AM   19304 IE SURF G00 SANCHEZ   TITANS REDLANDS UNITEDG00   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   18197 TFA BARCA RED I.E.   OC PREMIER B00 BLACK   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
11:10 AM   19964 IE SURF B99 ACADEMY MU   CARLSBAD ELITE B99   BOYS U15 GOLD SOUTH
12:55 PM   21956 IE SURF B98 SALOMON   RIALTO FIRE B98   BOYS U16 SILVER EAST
 2:40 PM   14137 IE SURF G03 ESPEJEL   MILAN BLACK   GIRLS U11 BRONZE EAST
 4:10 PM   22999 IE SURF G98 ZAKHIR   PALM DESERT SC GU16 YV   GIRLS U16 BRONZE EAST
NOVEMBER 2, 2014   Sunday
 8:00 AM   31465 IE SURF B98 ACADEMY   RIALTO FIRE B98   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30455 VALLEY UNITED DONALD   FC LONG BEACH   GIRLS U11 LEAGUE CUP
11:00 AM   31466 RIALTO FIRE B98   FUTURE STARS SC   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30454 MADRID PREMIER G03N   VALLEY UNITED DONALD   GIRLS U11 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31467 FUTURE STARS SC   IE SURF B98 ACADEMY   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30456 FC LONG BEACH   MADRID PREMIER G03N   GIRLS U11 LEAGUE CUP
NOVEMBER 8, 2014   Saturday
 8:00 AM   30385 SANTA MONICA UTD B03 BLUE   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30634 GVFC CHIVAS   LC - TBA   BOYS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   30386 LC - TBA   WEST COVINA SHFC BU10   BOYS U11 LEAGUE CUP
12:30 PM   30635 LC - TBA   TFA SFV BARCA   BOYS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30387 WEST COVINA SHFC BU10   SANTA MONICA UTD B03 BLUE   BOYS U11 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30636 TFA SFV BARCA   GVFC CHIVAS   BOYS U12 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2014   Sunday
 8:00 AM   23356 IE SURF B97 SMALL   NITEMARES SC   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
NOVEMBER 15, 2014   Saturday
 8:00 AM   36108 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36109 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   36110 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   36111 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36112 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2014   Sunday
 8:00 AM   37055 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   37056 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   37057 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   37058 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   38027 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   38028 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2014   Sunday
 8:00 AM   35077 DOWNEY FC CITY   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35079 CANYON FC   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35075 SIMI VALLEY ECLIPSE   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35073 MILAN BLACK   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36079 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36078 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP

A Red Circle