CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2014

   
SAN BERNARDINO COMPLEX 5
Highland


UPDATED ON OCTOBER 25, 2014


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 20, 2014   Saturday
 8:00 AM   19297 TITANS REDLANDS UNITEDG00  2   UNITED PREMIER FC G2000  4   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:45 AM   15523 OLIMPUS FC TEAM USA  0   YASC SPARTANS FC G02  3   GIRLS U12 SILVER EAST
11:20 AM   17696 TITANS FC  0   IE SURF G01 DANIEL  0   GIRLS U13 BRONZE EAST
 1:05 PM   21359 TITANS FC  0   HEMET JUVENTUS  8   GIRLS U15 BRONZE EAST
 2:40 PM   22648 TITANS FC  0   OLIMPIA SC 98  7   GIRLS U16 SILVER EAST
OCTOBER 5, 2014   Sunday
 8:00 AM   18348 COLTON AMERICA SC  1   CYSASL COACHELLA B14  3   BOYS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   16183 COLTON AMERICA ACADEMY  1   IUSC BRASIL 2528  1   BOYS U13 SILVER ELITE SOUTH
11:10 AM   23309 IUSC BRASIL 8264  1   FOOTHILL STORM SC  1   BOYS U17 GOLD
OCTOBER 18, 2014   Saturday
 8:00 AM   31024 OC PREMIER B00 WHITE  4   XOLOS USA BU14  0   BOYS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31027 UNITED PREMIER FC B2000  9   WEST COVINA SOUTH HILLS  1   BOYS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31025 XOLOS USA BU14  0   YASC SPARTANS  4   BOYS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   31028 WEST COVINA SOUTH HILLS  0   CVU WHITE B00 - FIRE  4   BOYS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31026 YASC SPARTANS  1   OC PREMIER B00 WHITE  2   BOYS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31029 CVU WHITE B00 - FIRE  1   UNITED PREMIER FC B2000  2   BOYS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 19, 2014   Sunday
 8:00 AM   31522 HEMET JUVENTUS  3   CA PREMIER CAPO FC BLUE  1   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31525 FUTBALL FOUNDATION 1710  4   MILAN BLACK  2   GIRLS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   31523 CA PREMIER CAPO FC BLUE  1   OXNARD WAVE SC BLUE  5   GIRLS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   31526 MILAN BLACK  1   CVU GREEN G98 - INFINITY  1   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31524 OXNARD WAVE SC BLUE  0   HEMET JUVENTUS  1   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31527 CVU GREEN G98 - INFINITY  1   FUTBALL FOUNDATION 1710  3   GIRLS U16 LEAGUE CUP
OCTOBER 25, 2014   Saturday
 8:00 AM   31324 SANTA MONICA UTD G99   AVFC G99   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31327 EMPIRE SC G99 ORANGE   CELTIC HOOPS   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31325 AVFC G99   BALDWIN PARK UNITED GU15   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31328 CELTIC HOOPS   CYSASL INDIO FC   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31326 BALDWIN PARK UNITED GU15   SANTA MONICA UTD G99   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31329 CYSASL INDIO FC   EMPIRE SC G99 ORANGE   GIRLS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2014   Sunday
 8:00 AM   31713 COMPTON PRIDE   IE SURF G97 BATTISTA   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31738 IUSC MATRIX   AYSC EURO CLUB USA GH   GIRLS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   31711 IE SURF G97 BATTISTA   AVFC G97   GIRLS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   31739 AYSC EURO CLUB USA GH   APPLE VLY STORM LIGHTNING   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31712 AVFC G97   COMPTON PRIDE   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31740 APPLE VLY STORM LIGHTNING   IUSC MATRIX   GIRLS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 1, 2014   Saturday
 8:00 AM   31762 VALLEY UNITED - RAMIREZ   LC - TBA   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31690 MILAN BLACK   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   31763 LC - TBA   FC LONG BEACH BLUE   GIRLS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   31691 LC - TBA   SIMI VALLEY ECLIPSE   BOYS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31764 FC LONG BEACH BLUE   VALLEY UNITED - RAMIREZ   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31692 SIMI VALLEY ECLIPSE   MILAN BLACK   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2014   Sunday
 8:00 AM   31091 HOLLYWOOD FC RED   UIFC NACIONAL   BOYS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31081 LA ACADEMIA S.C. PUMAS   EAGLES   BOYS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31090 RIVER VLY ROVERS BLUE SB   HOLLYWOOD FC RED   BOYS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   31082 EAGLES   BAKERSFIELD LEGACY   BOYS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31092 UIFC NACIONAL   RIVER VLY ROVERS BLUE SB   BOYS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31083 BAKERSFIELD LEGACY   LA ACADEMIA S.C. PUMAS   BOYS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 8, 2014   Saturday
 8:00 AM   30799 IUSC BRASIL 2528   SANTOS LAGUNA FC WHITE   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   30800 SANTOS LAGUNA FC WHITE   HOLLYWOOD FC RED   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30801 HOLLYWOOD FC RED   IUSC BRASIL 2528   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2014   Sunday
 8:00 AM   30685 EAGLES   FC DEPORTIVO NORWALK UTD   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30691 IE SURF G02 PREMIER TC   LC - TBA   GIRLS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   30686 FC DEPORTIVO NORWALK UTD   IE SURF G02 PETERS   GIRLS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   30692 LC - TBA   CVU WHITE G02   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30687 IE SURF G02 PETERS   EAGLES   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30693 CVU WHITE G02   IE SURF G02 PREMIER TC   GIRLS U12 LEAGUE CUP
NOVEMBER 15, 2014   Saturday
 8:00 AM   35133 HG EAGLES SC   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35134 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   35135 CFC UNTOUCHABLES BLACK   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   35136 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36131 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36132 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2014   Sunday
 8:00 AM   30832 PACIFIC SC LADERA RANCH   LC - TBA   BOYS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30835 ALBION OC WHITE B01   LC - TBA   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   30833 LC - TBA   HACIENDA WOLVES FC B13   BOYS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   30836 LC - TBA   LA ACADEMIA SC PUMAS   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30834 HACIENDA WOLVES FC B13   PACIFIC SC LADERA RANCH   BOYS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30837 LA ACADEMIA SC PUMAS   ALBION OC WHITE B01   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2014   Sunday
 8:00 AM   35017 TOTAL FUTBOL ACADEMY   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35021 CELTIC ACADEMY   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
11:00 AM   35025 XPLOSION S.C   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
12:30 PM   35029 LA PREMIER FC   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36033 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36037 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP

A Red Circle