CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2014

   
SAN BERNARDINO COMPLEX 3
Highland


UPDATED ON NOVEMBER 26, 2014


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 6, 2014   Saturday
 8:00 AM   23639 FONTANA FC B97  7   TITANS FC  1   BOYS U17 BRONZE EAST
10:00 AM   20178 FONTANA FC ARJONA  1   COLTON AMERICA - ROBERTS  1   BOYS U15 SILVER EAST
11:45 AM   16184 COLTON AMERICA ACADEMY  0   ANAHEIM FC B01  3   BOYS U13 SILVER ELITE SOUTH
 1:20 PM   16751 COLTON AMERICA SC WHITE  8   HDYSL RAGE FC  0   BOYS U13 BRONZE DELTA
 2:55 PM   15008 TITANS FC  0   IE SURF B02 PARK  4   BOYS U12 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 7, 2014   Sunday
 8:00 AM   16360 FONTANA FC B12  0   LA ACADEMIA SC PUMAS  3   BOYS U13 SILVER EAST
 9:35 AM   20167 FONTANA FC ARJONA  2   CELTIC HOOPS  3   BOYS U15 SILVER EAST
11:20 AM   21671 OLIMPIA SC 98  1   UNITED PREM FS 1 ACADEMY  2   BOYS U16 GOLD SOUTH
 1:00 PM   16173 COLTON AMERICA ACADEMY  0   MILAN RED  2   BOYS U13 SILVER ELITE SOUTH
 2:35 PM   12885 COLTON AMERICA SC  2   CELTIC HOOPS  2   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 20, 2014   Saturday
 8:00 AM   20175 FONTANA FC ARJONA  1   DESERT UNITED VERONA  5   BOYS U15 SILVER EAST
11:45 AM   19112 OLIMPUS FC TEAM USA  0   MILAN RED  1   GIRLS U14 SILVER ELITE SOUTH
 1:30 PM   12988 DEPORTIVO CORAS ACADAMY  1   TFA MACARTHUR I.E.  3   BOYS U11 SILVER EAST
SEPTEMBER 27, 2014   Saturday
 8:00 AM   16366 FONTANA FC B12  0   APPLE VALLEY STORM SC  4   BOYS U13 SILVER EAST
 9:35 AM   17720 FONTANA FC GU13  0   RIVERSIDE MGFM  2   GIRLS U13 BRONZE EAST
11:10 AM   23634 FONTANA FC B97  1   RIVERSIDE MGFM-ACADEMIA  3   BOYS U17 BRONZE EAST
 1:10 PM   22156 FONTANA FC B98 CARLOS  1   PALM DESERT SC BU16 YV  4   BOYS U16 BRONZE EAST
SEPTEMBER 28, 2014   Sunday
 8:00 AM   20177 FONTANA FC ARJONA  2   RIVERSIDE MGFM XPLOSION  2   BOYS U15 SILVER EAST
 9:45 AM   23642 FONTANA FC B97  4   BYSC CORONA UNITED B97  1   BOYS U17 BRONZE EAST
11:45 AM   21681 OLIMPIA SC 98  0   SOUTH LA UNITED  4   BOYS U16 GOLD SOUTH
OCTOBER 4, 2014   Saturday
 8:00 AM   20206 COLTON AMERICA - ROBERTS  3   FONTANA FC ARJONA  2   BOYS U15 SILVER EAST
 9:45 AM   23006 COLTON AMERICA SC  0   UNITED PREMIER FC G1998  4   GIRLS U16 BRONZE EAST
11:30 AM   16742 COLTON AMERICA SC WHITE  6   CLAREMONT STARS  0   BOYS U13 BRONZE DELTA
OCTOBER 5, 2014   Sunday
 8:00 AM   22158 FONTANA FC B98 CARLOS  1   APPLE VALLEY STORM BOLT  2   BOYS U16 BRONZE EAST
 9:45 AM   23668 FONTANA FC B97  1   COACHELLA VALLEY SC OASIS  1   BOYS U17 BRONZE EAST
11:45 AM   17699 FONTANA FC GU13  2   TITANS FC  0   GIRLS U13 BRONZE EAST
OCTOBER 11, 2014   Saturday
 8:00 AM   20487 NEWCASTLE UNITED FC B15  1   LA MISIONEROS HESPERIA  8   BOYS U15 BRONZE DELTA
 9:45 AM   15031 NEWCASTLE UNITED FC B11  4   OLIMPUS FC B02  1   BOYS U12 BRONZE DELTA
11:30 AM   14644 OLIMPIA SC 02 2593  2   MILAN GOLD  3   BOYS U12 SILVER EAST
 1:00 PM   16384 FONTANA FC B12  0   COACHELLA VALLEY JUVENTUS  6   BOYS U13 SILVER EAST
OCTOBER 18, 2014   Saturday
 9:30 AM   31099 SAN DIEGO FA G00B  7   SOUTH VALLEY G00-FLORES  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31103 RIALTO FIRE SC RED G00  1   PACIFIC SC TUSTIN  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 19, 2014   Sunday
 8:00 AM   20202 FONTANA FC ARJONA  1   IUSC REAL MADRID S.B.  5   BOYS U15 SILVER EAST
 9:45 AM   31567 WEST COVINA SOUTH HILLS  5   COLTON AMERICA SC  0   GIRLS U16 LEAGUE CUP
11:15 AM   17745 FONTANA FC GU13  0   HIGH DESERT PREMIER RM  1   GIRLS U13 BRONZE EAST
12:45 PM   31568 COLTON AMERICA SC  1   TITANS FC  7   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 2:15 PM   16391 FONTANA FC B12  1   CYSASL COACHELLA  11   BOYS U13 SILVER EAST
 4:00 PM   31569 TITANS FC  4   WEST COVINA SOUTH HILLS  2   GIRLS U16 LEAGUE CUP
OCTOBER 25, 2014   Saturday
 8:00 AM   31312 IUSC MANCHESTER UTD WHITE  4   COASTAL VALLEY ELITE G99  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31315 NHB FC  11   PALMDALE THUNDER  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31313 COASTAL VALLEY ELITE G99  2   APPLE VALLEY STORM SC  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31316 PALMDALE THUNDER  0   RIVERSIDE MGFM ELITE  7   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31314 APPLE VALLEY STORM SC  0   IUSC MANCHESTER UTD WHITE  7   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31317 RIVERSIDE MGFM ELITE  3   NHB FC  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2014   Sunday
 8:00 AM   18356 OLIMPUS FC 00 RF  1   CYSASL COACHELLA B14  10   BOYS U14 SILVER EAST
 9:30 AM   31726 NITEMARES SC UNITED 97  5   NEWCASTLE UNITED FC G17  1   GIRLS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   18139 OLIMPUS FC B00  1   IRVINE PREMIER SC B00  5   BOYS U14 SILVER ELITE SOUTH
12:30 PM   31727 NEWCASTLE UNITED FC G17  0   VALLEY UNITED - SLINEY  6   GIRLS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   13426 OLIMPUS FC B03  3   HIGH DESERT PREMIER RM  1   BOYS U11 BRONZE DELTA
 3:30 PM   31728 VALLEY UNITED - SLINEY  1   NITEMARES SC UNITED 97  4   GIRLS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 1, 2014   Saturday
 8:00 AM   30334 VALLEY UNITED GARRIDO  4   FULLERTON RANGERS B03 RED  1   BOYS U11 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30352 COASTAL VALLEY CHELSEA 03  6   SANTA ANITA SC  0   BOYS U11 LEAGUE CUP
11:00 AM   30335 FULLERTON RANGERS B03 RED  1   EMPIRE SC B03  2   BOYS U11 LEAGUE CUP
12:30 PM   30353 SANTA ANITA SC  0   OXNARD UNITED SC  4   BOYS U11 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30336 EMPIRE SC B03  0   VALLEY UNITED GARRIDO  3   BOYS U11 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30354 OXNARD UNITED SC  1   COASTAL VALLEY CHELSEA 03  6   BOYS U11 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2014   Sunday
 8:00 AM   13414 OLIMPUS TEAM USA  12   NEWCASTLE UNITED FC BU11  1   BOYS U11 BRONZE DELTA
 9:30 AM   31264 EAGLES  2   OLIMPUS FC B99 RF  2   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   14660 OLIMPIA SC 02 2593  1   DESERT UNITED B02  1   BOYS U12 SILVER EAST
12:30 PM   31265 OLIMPUS FC B99 RF  2   DOWNEY FC LANCERS BU-15  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   13022 DEPORTIVO CORAS ACADAMY  2   FC MAN UNITED B03  4   BOYS U11 SILVER EAST
 3:30 PM   31266 DOWNEY FC LANCERS BU-15  1   EAGLES  6   BOYS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 8, 2014   Saturday
 8:00 AM   30787 SOUTH BAY FALCONS FC  6   SANTOS LAGUNA FC  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30790 CORINTHIANS SC B01  8   FRAM - PURTELL  2   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   30788 SANTOS LAGUNA FC  3   SIMI VALLEY ECLIPSE  7   BOYS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   30791 FRAM - PURTELL  0   OC PREMIER B01 BLACK  3   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30789 SIMI VALLEY ECLIPSE  2   SOUTH BAY FALCONS FC  3   BOYS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30792 OC PREMIER B01 BLACK  3   CORINTHIANS SC B01  3   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2014   Sunday
 8:00 AM   31582 GREATER LB SPEED DEMONS  6   GREATER LB PUMAS  0   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31408 GREATER LB HAVOC  1   FC DEPORTIVO PREMIER  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31583 GREATER LB PUMAS  1   NHB BLACK  2   GIRLS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   31409 FC DEPORTIVO PREMIER  3   ALBION OC PREMIER G99  4   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31584 NHB BLACK  0   GREATER LB SPEED DEMONS  6   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31410 ALBION OC PREMIER G99  1   GREATER LB HAVOC  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 15, 2014   Saturday
 7:30 AM   35133 HG EAGLES SC  5   SIMI VALLEY ECLIPSE  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:00 AM   35134 COASTAL VALLEY UNTD97 SB  0   MILAN BLACK  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
10:30 AM   35135 CFC UNTOUCHABLES BLACK  3   HEMET JUVENTUS FC  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
 NOON   35136 SANTA MONICA UTD B97  1   CA PREMIER CAPO FC BLUE  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 1:30 PM   36131 HG EAGLES SC  4   MILAN BLACK  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:00 PM   36132 CFC UNTOUCHABLES BLACK  2   SANTA MONICA UTD B97  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2014   Sunday
 8:00 AM   37078 SPARTANS FC CO UNITED  3   EAGLES CENTRAL COAST  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:45 AM   37077 GVFC SYLMAR  1   FC GOLDEN STATE BLACK  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:30 AM   37070 SANTA MONICA UTD B97  0   IUSC BRASIL 8264  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
 1:15 PM   37069 HG EAGLES SC  2   FOOTHILL STORM SC  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:00 PM   38038 FOOTHILL STORM  1   FC GOLDEN STATE BLACK  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2014   Sunday
 8:00 AM   35035 CELTIC ACADEMY  4   MILAN RED  2   BOYS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35039 FC GOLDEN STATE 2003 PDA  2   FULLERTON RANGERS B02 RED  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   35043 SOUTHWESTERN LAGUNA  2   TFA SFV BARCA  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   35047 DOWNEY FC TITANS  2   CANYON FC  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36050 CELTIC ACADEMY  5   CORINTHIANS SC B02  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36054 SOUTHWESTERN LAGUNA  1   FULLERTONRANGERS B02WHITE  2   BOYS U12 LEAGUE CUP
DECEMBER 6, 2014   Saturday
 9:00 AM   37036 TOTAL FUTBOL ACADEMY   TFA SFV BARCA   BOYS U13 LEAGUE CUP
10:30 AM   37028 CELTIC ACADEMY   FC LONG BEACH B02 BLUE   BOYS U12 LEAGUE CUP
 NOON   37025 BYSC CORONA UNITED G03   LA PREMIER FC   GIRLS U11 LEAGUE CUP
 1:30 PM   38013 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U12 LEAGUE CUP
DECEMBER 7, 2014   Sunday
11:00 AM   39005 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U11 LEAGUE CUP
 1:00 PM   39009 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U13 LEAGUE CUP

A Red Circle