CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2014

   
IE SURF SPORTS COMPLX 2
San Bernardino


UPDATED ON OCTOBER 24, 2014


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 6, 2014   Saturday
 8:00 AM   17710 IE SURF G01 DANIEL  1   FONTANA FC GU13  1   GIRLS U13 BRONZE EAST
 9:35 AM   14119 IE SURF G03 ESPEJEL  7   COACHELLA VALLEY CARIOCAS  1   GIRLS U11 BRONZE EAST
11:05 AM   13883 IE SURF G03 PARK  3   BYSC CORONA UNITED G03  1   GIRLS U11 SILVER SOUTH
12:35 PM   16748 IE SURF B01 SHELTON  5   HIGH DESERT PREMIER RM  2   BOYS U13 BRONZE DELTA
 2:10 PM   17150 IE SURF G01 GRAFF  0   IE SURF G01 PREMIER RS  4   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 3:45 PM   15516 IE SURF G02 PETERS  1   YASC SPARTANS FC G02  4   GIRLS U12 SILVER EAST
SEPTEMBER 7, 2014   Sunday
 8:00 AM   15013 IE SURF B02 PARK  5   CLAREMONT STARS BLACK  2   BOYS U12 BRONZE DELTA
 9:30 AM   13373 IE SURF B03 HOLLIMON  3   HIGH DESERT PREMIER RMB  3   BOYS U11 BRONZE DELTA
11:00 AM   23358 IE SURF B97 SMALL  5   MILAN RED  1   BOYS U17 SILVER ELITE SOUTH
 1:00 PM   24538 IE SURF B96 ACADEMY GS  0   SPARTANS FC CO UNITED  9   BOYS U19 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 13, 2014   Saturday
 8:00 AM   17154 IE SURF G01 PREMIER RS  4   HIGH DESERT PREMIER RMSE  0   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 9:35 AM   15837 IE SURF G02 MARK  0   RIVERSIDE MGFM FIRE  1   GIRLS U12 BRONZE EAST
11:05 AM   15408 IE SURF G02 PREMIER TC  2   FULLERTON RANGERS WHITE  1   GIRLS U12 GOLD
12:35 PM   19518 TFA BARCA I.E.  2   LEGACY FC G00  0   GIRLS U14 BRONZE CENTRAL
SEPTEMBER 14, 2014   Sunday
 8:00 AM   23641 FONTANA FC B97  0   CYSASL INDIO  5   BOYS U17 BRONZE EAST
10:00 AM   15853 NEWCASTLE UNITED FC G12  1   HEMET JUVENTUS FC  6   GIRLS U12 BRONZE EAST
11:30 AM   22657 OLIMPIA SC 98  3   RIVERSIDE MGFM HEAT  2   GIRLS U16 SILVER EAST
 1:15 PM   22154 FONTANA FC B98 CARLOS  3   CLAREMONT STARS BLACK  4   BOYS U16 BRONZE EAST
SEPTEMBER 20, 2014   Saturday
 8:00 AM   15020 IE SURF B02 PARK  3   HIGH DESERT PREMIER RM  0   BOYS U12 BRONZE DELTA
 9:30 AM   16740 IE SURF B01 SHELTON  3   CLAREMONT STARS  2   BOYS U13 BRONZE DELTA
11:05 AM   13878 IE SURF G03 PARK  4   ALBION OC WHITE G03  0   GIRLS U11 SILVER SOUTH
12:35 PM   14121 IE SURF G03 ESPEJEL  1   COACHELLA VALLEY STRIKERS  1   GIRLS U11 BRONZE EAST
SEPTEMBER 21, 2014   Sunday
 8:00 AM   15508 IE SURF G02 PETERS  1   APPLE VALLEY STORM SC  2   GIRLS U12 SILVER EAST
 9:35 AM   17702 IE SURF G01 DANIEL  1   EMPIRE SC G01  4   GIRLS U13 BRONZE EAST
11:05 AM   17142 IE SURF G01 GRAFF  0   HG EAGLES  0   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
12:40 PM   14103 IE SURF G03 ESPEJEL  0   CELTIC HOOPS  1   GIRLS U11 BRONZE EAST
SEPTEMBER 27, 2014   Saturday
 8:00 AM   16750 IE SURF B01 SHELTON  2   FREEDOM FC B01  0   BOYS U13 BRONZE DELTA
 9:35 AM   13381 IE SURF B03 HOLLIMON  5   NEWCASTLE UNITED FC BU11  2   BOYS U11 BRONZE DELTA
11:05 AM   15414 IE SURF G02 PREMIER TC  1   CARLSBAD ELITE G02  4   GIRLS U12 GOLD
12:35 PM   17152 IE SURF G01 GRAFF  0   FC DEPORTIVO NORWALK UTD  2   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 2:10 PM   13880 IE SURF G03 PARK  3   YASC SPARTANS FC G03  1   GIRLS U11 SILVER SOUTH
 3:40 PM   17160 IE SURF G01 PREMIER RS  1   CUSC G01  1   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 5, 2014   Sunday
 8:00 AM   16747 IE SURF B01 SHELTON  0   COLTON AMERICA SC WHITE  8   BOYS U13 BRONZE DELTA
 9:35 AM   13383 IE SURF B03 HOLLIMON  4   HIGH DESERT PREMIER RM  3   BOYS U11 BRONZE DELTA
11:00 AM   17139 IE SURF G01 PREMIER RS  4   FULLERTON RANGERS BLUE  1   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
12:35 PM   15393 IE SURF G02 PREMIER TC  0   EAGLES  6   GIRLS U12 GOLD
 2:05 PM   14114 IE SURF G03 ESPEJEL  3   DESERT ELITE FC NATIVES  1   GIRLS U11 BRONZE EAST
 3:35 PM   21311 IE SURF G99 HOLLIMON  1   EMPIRE SC G99 NAVY  2   GIRLS U15 BRONZE DELTA
OCTOBER 11, 2014   Saturday
 8:00 AM   15847 IE SURF G02 MARK  0   HIGH DESERT PREMIER RMS  2   GIRLS U12 BRONZE EAST
 9:30 AM   17149 IE SURF G01 GRAFF  0   ALBION OC WHITE G01  3   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
11:05 AM   15036 IE SURF B02 PARK  3   TITANS FC  1   BOYS U12 BRONZE DELTA
12:35 PM   17709 IE SURF G01 DANIEL  3   HIGH DESERT PREMIER RM  1   GIRLS U13 BRONZE EAST
 2:10 PM   13882 IE SURF G03 PARK  1   FREEDOM FC G03  0   GIRLS U11 SILVER SOUTH
 3:40 PM   15515 IE SURF G02 PETERS  3   OLIMPUS FC TEAM USA  3   GIRLS U12 SILVER EAST
OCTOBER 18, 2014   Saturday
 8:00 AM   15545 IE SURF G02 PETERS  1   MILAN BLACK  1   GIRLS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   16777 IE SURF B01 SHELTON  0   LEGACY FC INTER  6   BOYS U13 BRONZE DELTA
11:05 AM   17179 IE SURF G01 GRAFF  0   CUSC G01  2   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
12:40 PM   17739 IE SURF G01 DANIEL  2   RIVERSIDE MGFM  0   GIRLS U13 BRONZE EAST
 2:15 PM   14148 IE SURF G03 ESPEJEL  2   CELTIC HARPS  0   GIRLS U11 BRONZE EAST
 3:45 PM   13905 IE SURF G03 PARK  2   OC PREMIER G03 ORANGE  2   GIRLS U11 SILVER SOUTH
OCTOBER 19, 2014   Sunday
 8:00 AM   17724 IE SURF G01 DANIEL  3   TITANS FC  2   GIRLS U13 BRONZE EAST
 9:30 AM   17185 IE SURF G01 PREMIER RS  3   ALBION OC WHITE G01  1   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
11:05 AM   15439 IE SURF G02 PREMIER TC  2   BYSC CORONA UNITED G02  1   GIRLS U12 GOLD
12:35 PM   15045 IE SURF B02 PARK  8   RIALTO FIRE SC B02  2   BOYS U12 BRONZE DELTA
 2:10 PM   17164 IE SURF G01 GRAFF  1   FULLERTON RANGERS BLUE  2   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 3:45 PM   15530 IE SURF G02 PETERS  1   LEGACY FC DBEASTMODE  0   GIRLS U12 SILVER EAST
OCTOBER 25, 2014   Saturday
 8:00 AM   13408 IE SURF B03 HOLLIMON   OLIMPUS TEAM USA   BOYS U11 BRONZE DELTA
 9:30 AM   13907 IE SURF G03 PARK   OLIMPUS FC-TEAM USA   GIRLS U11 SILVER SOUTH
11:00 AM   15872 IE SURF G02 MARK   HEMET JUVENTUS FC   GIRLS U12 BRONZE EAST
12:30 PM   17189 IE SURF G01 PREMIER RS   FC DEPORTIVO NORWALK UTD   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 2:05 PM   15443 IE SURF G02 PREMIER TC   LA PREMIER FC   GIRLS U12 GOLD
OCTOBER 26, 2014   Sunday
 8:00 AM   31795 HG EAGLES   SOUTHWESTERN LA UNION FC   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31798 HEMET JUVENTUS F.C.   LA MISIONEROS HESPERIA   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31796 SOUTHWESTERN LA UNION FC   LEGACY FC REAL MADRID   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31799 LA MISIONEROS HESPERIA   CENTRAL COAST CONDORS   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31797 LEGACY FC REAL MADRID   HG EAGLES   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31800 CENTRAL COAST CONDORS   HEMET JUVENTUS F.C.   BOYS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 1, 2014   Saturday
 8:00 AM   31828 GREATER LB UNITED   LC - TBA   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31829 LC - TBA   LC - TBA   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31830 LC - TBA   GREATER LB UNITED   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30771 IE SURF B01 SHELTON   LA MIRADA SOCCER B01   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2014   Sunday
 8:00 AM   13410 IE SURF B03 HOLLIMON   APPLE VALLEY STORM SC   BOYS U11 BRONZE DELTA
 9:30 AM   30874 COACHELLA VALLEY STRIKERS   IE SURF G01 DANIEL   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   15052 IE SURF B02 PARK   NEWCASTLE UNITED FC B11   BOYS U12 BRONZE DELTA
12:30 PM   30875 IE SURF G01 DANIEL   FOOTHILL STORM   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   16774 IE SURF B01 SHELTON   HDYSL RAGE FC   BOYS U13 BRONZE DELTA
 3:30 PM   30876 FOOTHILL STORM   COACHELLA VALLEY STRIKERS   GIRLS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 8, 2014   Saturday
 8:00 AM   15542 IE SURF G02 PETERS   CORINTHIANS SC G02   GIRLS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   15874 IE SURF G02 MARK   CORINTHIANS G02 BLACK   GIRLS U12 BRONZE EAST
11:00 AM   17736 IE SURF G01 DANIEL   LA MISIONEROS HESPERIA   GIRLS U13 BRONZE EAST
12:35 PM   13909 IE SURF G03 PARK   CANYON FC   GIRLS U11 SILVER SOUTH
 2:05 PM   17176 IE SURF G01 GRAFF   HIGH DESERT PREMIER RMSE   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
NOVEMBER 9, 2014   Sunday
 8:00 AM   31375 GRANADA UNITED FC G99   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31372 CROWN CITY UNITED G15   LC - TBA   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31376 LC - TBA   LA PREMIER FC BLACK   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31373 LC - TBA   MILAN BLACK   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31377 LA PREMIER FC BLACK   GRANADA UNITED FC G99   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31374 MILAN BLACK   CROWN CITY UNITED G15   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 15, 2014   Saturday
 8:00 AM   15030 IE SURF B02 PARK   OLIMPUS FC B02   BOYS U12 BRONZE DELTA
 9:30 AM   15427 IE SURF G02 PREMIER TC   CFC UNITED   GIRLS U12 GOLD
11:05 AM   17173 IE SURF G01 PREMIER RS   HG EAGLES   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
12:40 PM   36091 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2014   Sunday
 8:00 AM   30922 IE SURF G01 PREMIER RS   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30949 IE SURF G01 GRAFF   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   30923 LC - TBA   PACIFIC SC BLUE LAGUNAS   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   30950 LC - TBA   FRAM- BOSWELL   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30924 PACIFIC SC BLUE LAGUNAS   IE SURF G01 PREMIER RS   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30951 FRAM- BOSWELL   IE SURF G01 GRAFF   GIRLS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2014   Sunday
 8:00 AM   35072 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35070 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35068 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35065 FRAM - HOFFMAN   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36075 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36073 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U13 LEAGUE CUP
DECEMBER 6, 2014   Saturday
 8:00 AM   37031 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   37032 LC - TBA   LC - TBA   GIRLS U12 LEAGUE CUP

A Red Circle