COAST SOCCER LEAGUE 2013

IE SURF SPORTS COMPLX 4

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 7, 2013   Saturday
 8:00 AM   22004 IE SURF B96 BUDD  3   HD REAL MADRID PREM. WHTE  2   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   22000 IE SURF B96 URBANO  1   FONTANA FC BU17  0   BOYS U17 BRONZE DELTA
 NOON   21648 IE SURF B96 SALOMON  1   COACHELLA VALLEY SC B96  5   BOYS U17 GOLD SOUTH
SEPTEMBER 8, 2013   Sunday
 8:00 AM   21989 IE SURF B96 URBANO  0   FOOTHILL STORM BLACK  2   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   21023 IE SURF G97 SANDQUIST  6   SELECT CITIES AVALANCHE97  0   GIRLS U16 GOLD
11:45 AM   21353 IE SURF G97 BATTISTA  3   SANTA ANITA SC REBELS  2   GIRLS U16 BRONZE EAST
 1:30 PM   22069 IE SURF B96 LOPEZ  2   RIVERSIDE MGFM B96  3   BOYS U17 BRONZE EAST
 3:30 PM   21068 IE SURF G97 ROLAND  1   DESERT UNITED G97  2   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 14, 2013   Saturday
 8:00 AM   22839 IE SURF B95 BUDD  1   PUMAS ACADEMY OC  6   BOYS U19 GOLD SOUTH
10:00 AM   23674 IE SURF G95 GRAFF  0   SAN DIEGO FA GU95A  2   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   21029 IE SURF G97 SANDQUIST  3   FC LONG BEACH BLUE  0   GIRLS U16 GOLD
 1:45 PM   17967 TFA BARCELONA (III)  1   CITY SOCCER - VENOM  1   GIRLS U14 GOLD
 3:30 PM   22001 IE SURF B96 URBANO  2   RIVERSIDE FC CHIVAS  5   BOYS U17 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 15, 2013   Sunday
 8:00 AM   21996 IE SURF B96 BUDD  2   IE SURF B96 URBANO  2   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   20568 IE SURF B97 BUDD  3   HEMET JUVENTUS FC  4   BOYS U16 SILVER EAST
11:45 AM   21640 IE SURF B96 SALOMON  2   FOOTHILL STORM  3   BOYS U17 GOLD SOUTH
 1:45 PM   22071 IE SURF B96 LOPEZ  0   RIVERSIDE FC UNITED  3   BOYS U17 BRONZE EAST
SEPTEMBER 22, 2013   Sunday
 8:00 AM   23676 IE SURF G95 GRAFF  1   HD REAL MADRID PREMIER  0   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
10:00 AM   21053 IE SURF G97 ROLAND  1   BYSC CORONA UNITED G97  0   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
11:45 AM   21356 IE SURF G97 BATTISTA  3   UNITED PREMIER SOUTH 1997  2   GIRLS U16 BRONZE EAST
 3:30 PM   22006 IE SURF B96 BUDD  1   RIVERSIDE FC CHIVAS  3   BOYS U17 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 28, 2013   Saturday
10:00 AM   13956 TFA BARCELONA BLUE (III)  1   RIVERSIDE FC GOLD  7   BOYS U12 SILVER ELITE SOUTH
11:30 AM   21039 IE SURF G97 SANDQUIST  2   SOUTH VALLEY G97-CARTER  1   GIRLS U16 GOLD
 1:15 PM   22841 IE SURF B95 BUDD  0   HG EAGLES SC  2   BOYS U19 GOLD SOUTH
 3:15 PM   21092 IE SURF G97 ROLAND  3   SAN CLEMENTE UNITED  0   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 29, 2013   Sunday
 8:00 AM   21999 IE SURF B96 URBANO  1   HD REAL MADRID PREM. WHTE  2   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   20575 IE SURF B97 BUDD  3   CORINTHIANS SC B97  4   BOYS U16 SILVER EAST
11:45 AM   22003 IE SURF B96 BUDD  0   OLIMPUS FC B96 TEPIC  6   BOYS U17 BRONZE DELTA
 1:45 PM   21647 IE SURF B96 SALOMON  3   RIVERSIDE FC CHIVAS USA  2   BOYS U17 GOLD SOUTH
OCTOBER 6, 2013   Sunday
10:00 AM   23678 IE SURF G95 GRAFF  2   FOOTHILL STORM  1   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   22079 IE SURF B96 LOPEZ  0   CYSASL NEW CASTLE  4   BOYS U17 BRONZE EAST
OCTOBER 12, 2013   Saturday
 8:00 AM   20605 IE SURF B97 BUDD  5   LA ACADEMIA S.C.  1   BOYS U16 SILVER EAST
 9:45 AM   21677 IE SURF B96 SALOMON  3   LA ACADEMIA S.C. GUZMAN  1   BOYS U17 GOLD SOUTH
11:45 AM   21041 IE SURF G97 SANDQUIST  1   FC MAN UNITED G97  0   GIRLS U16 GOLD
 1:30 PM   22033 IE SURF B96 BUDD  3   FONTANA FC BU17  0   BOYS U17 BRONZE DELTA
 3:30 PM   23326 IE SURF G95 KOOIMAN  2   N.V.S.C. GU-18 BLUE  0   GIRLS U19 PREMIER
OCTOBER 13, 2013   Sunday
 8:00 AM   22018 IE SURF B96 BUDD  2   FOOTHILL STORM BLACK  4   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   21662 IE SURF B96 SALOMON  3   SPARTANS FC CO UNITED  3   BOYS U17 GOLD SOUTH
 NOON   20590 IE SURF B97 BUDD  1   LA ACADEMIA S.C. OVANDO  1   BOYS U16 SILVER EAST
 1:45 PM   21099 IE SURF G97 ROLAND  0   AC BREA G97  0   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
 3:30 PM   22085 IE SURF B96 LOPEZ  2   HEMET JUVENTUS F.C.  9   BOYS U17 BRONZE EAST
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 8:00 AM   30670 FC LONG BEACH G99  2   ELITE FC - SOL FC  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30673 LA PREMIER FC SC BLACK  6   TITANS FC  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30671 ELITE FC - SOL FC  1   LAZERS SC BLACK  4   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30674 TITANS FC  1   GRANADA UNITED FC GU99B  7   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30672 LAZERS SC BLACK  4   FC LONG BEACH G99  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30675 GRANADA UNITED FC GU99B  3   LA PREMIER FC SC BLACK  4   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 20, 2013   Sunday
 8:00 AM   31021 SANTA MONICA UTD B96 WHTE  3   IE SURF B96 LOPEZ  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31009 SOUTH BAY GUNNERS  3   HD REAL MADRID PREM. WHTE  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   31022 IE SURF B96 LOPEZ  0   GVFC SF SPORTING  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   31010 HD REAL MADRID PREM. WHTE  1   COASTAL VLY RENEGADES SB  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31023 GVFC SF SPORTING  3   SANTA MONICA UTD B96 WHTE  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31011 COASTAL VLY RENEGADES SB  2   SOUTH BAY GUNNERS  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 8:00 AM   31666 APPLE VLY STORM LIGHTNING  5   FONTANA FC B98 CARLOS  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31669 BARCELONA CALIFORNIA-BLUE  0   FREEDOM FC B98 BLUE  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31667 FONTANA FC B98 CARLOS  0   SANTA MONICA UTD B98  6   BOYS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31670 FREEDOM FC B98 BLUE  1   LA PREMIER FC SC  4   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31668 SANTA MONICA UTD B98  1   APPLE VLY STORM LIGHTNING  4   BOYS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31671 LA PREMIER FC SC  3   BARCELONA CALIFORNIA-BLUE  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 27, 2013   Sunday
 8:00 AM   22845 IE SURF B95 BUDD  0   RIVERSIDE FC CHIVAS WHITE  4   BOYS U19 GOLD SOUTH
10:00 AM   23680 IE SURF G95 GRAFF  1   RIALTO FIRE SC  1   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   22024 IE SURF B96 URBANO  1   IE SURF B96 BUDD  1   BOYS U17 BRONZE DELTA
 2:00 PM   18000 TFA BARCELONA (III)  0   NHB BLACK  2   GIRLS U14 GOLD
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   20602 IE SURF B97 BUDD  3   HD REAL MADRID PREMIER  1   BOYS U16 SILVER EAST
 9:45 AM   22090 IE SURF B96 LOPEZ  1   SPORT CLUB CORINTHIANS US  4   BOYS U17 BRONZE EAST
11:45 AM   21008 IE SURF G97 SANDQUIST  2   RIALTO FIRE SC  0   GIRLS U16 GOLD
 1:30 PM   22848 IE SURF B95 BUDD  1   XOLOS BU18 ACADEMY TEM  5   BOYS U19 GOLD SOUTH
 3:30 PM   18661 IE SURF B98 PETERS  3   EMPIRE SC B98  0   BOYS U15 GOLD
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 8:00 AM   30691 SAN CLEMENTE UNITED  1   LA ESPERANZA/OXNARD FC  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30694 GREATER LB HAVOC  0   OC PREMIER WHITE  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30692 LA ESPERANZA/OXNARD FC  0   VENTURA FC-UNITED  3   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30695 OC PREMIER WHITE  0   IE SURF G99 PEARSON  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30693 VENTURA FC-UNITED  2   SAN CLEMENTE UNITED  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30696 IE SURF G99 PEARSON  1   GREATER LB HAVOC  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   31147 VALLEY UNITED BU94  1   CELTIC HOOPS  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31150 CUSC 95 BLUE  4   SOUTH LA UNITED ACADEMY  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31148 CELTIC HOOPS  2   IE SURF B95 BUDD  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31151 SOUTH LA UNITED ACADEMY  4   CROWN CITY UNITED B18  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31149 IE SURF B95 BUDD  3   VALLEY UNITED BU94  5   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31152 CROWN CITY UNITED B18  3   CUSC 95 BLUE  6   BOYS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   22847 IE SURF B95 BUDD  2   RIVERSIDE FC BLUE  2   BOYS U19 GOLD SOUTH
10:00 AM   23682 IE SURF G95 GRAFF  2   BALDWIN PARK UNITED GU19  0   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   22094 IE SURF B96 LOPEZ  0   LA ACADEMIA SC  4   BOYS U17 BRONZE EAST
 2:00 PM   18133 RIVERSIDE FC GOLD  0   IE SURF G99 PEARSON  3   GIRLS U14 SILVER EAST
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 7:45 AM   35101 FC GOLDEN STATE  2   LAZERS SC RED  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:15 AM   35109 EAGLES PREMIER  2   OC PREMIER BLACK  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
10:45 AM   35103 GREATER LB FURY  1   FC GOLDEN STATE BLACK  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:15 PM   35111 DESERT UNITED G99  2   IUSC BRASIL RUANO  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 1:45 PM   36099 FC GOLDEN STATE  0   GREATER LB SURF  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:15 PM   36100 GREATER LB FURY  3   VENTURA FC-UNITED  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 8:00 AM   30513 CORINTHIANS SC WEST B01  2   NHB BLACK  2   BOYS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30490 XPLOSION SC  3   OC PREMIER BLACK  2   BOYS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   30512 ROYAL PUMA FC  2   CORINTHIANS SC WEST B01  0   BOYS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   30491 OC PREMIER BLACK  3   SANTA MONICA UTD B01  2   BOYS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30511 NHB BLACK  2   ROYAL PUMA FC  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30492 SANTA MONICA UTD B01  3   XPLOSION SC  5   BOYS U12 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2013   Saturday
 8:00 AM   13613 CORINTHIANS SC G02  1   XPLOSION SC G02  0   GIRLS U11 BRONZE CENTRAL
 9:30 AM   15439 CORINTHIANS SC B00  1   IE SURF B00 DANIEL  0   BOYS U13 SILVER ELITE SOUTH
11:05 AM   13116 CORINTHIANS SC B02 BLACK  10   MILAN BLACK  1   BOYS U11 BRONZE GAMMA
12:35 PM   16830 CORINTHIANS SC G00  2   IE SURF G00 SANCHEZ  3   GIRLS U13 BRONZE EAST
 2:10 PM   16783 CORINTHIANS SC G00 BLACK  1   RIALTO FIRE GU13  1   GIRLS U13 BRONZE DELTA
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 8:00 AM   36069 EAGLES WHITE  3   TUSTIN UNITED  1   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36071 FC GOLDEN STATE  0   MILAN BLACK  1   GIRLS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   36072 DOWNEY FC CITY  3   SOUTH LA UNITED ACADEMY  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   36070 CANYON FC  0   CUSC G01  1   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   37034 BYSC CORONA UNITED G01  3   MILAN BLACK  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   37035 SIMI VALLEY ECLIPSE  1   CUSC G01  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back