COAST SOCCER LEAGUE 2013

SAN BERNARDINO CMPLX 8SS

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 7, 2013   Saturday
 8:00 AM   11402 MANCHESTER UNITED RED  3   COLTON AMERICA SC  7   BOYS U10 SILVER SOUTH
 9:15 AM   10679 DESERT UNITED B04  8   UNITED PREMIER SOUTH B04  1   BOYS U09 BRONZE EAST
10:25 AM   11248 CHIVAS POMONA  2   FULLERTON RANGERS WHITE  3   BOYS U10 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 14, 2013   Saturday
 8:00 AM   11081 NEWCASTLE UNITED FC  0   YASC SPARTANS  10   GIRLS U09 BRONZE EAST
 9:15 AM   10748 MANCHESTER UNITED RED  4   AC BREA BLACK DROP 9/23  1   BOYS U09 BRONZE GAMMA
10:25 AM   11686 NITEMARES CEFOMM  6   MILAN WHITE  1   BOYS U10 BRONZE EAST
11:40 AM   10692 HEMET JUVENTUS  3   RIVERSIDE FC IEUSA LIONS  0   BOYS U09 BRONZE EAST
12:55 PM   11406 COLTON AMERICA SC  1   TFA BARCELONA (OC)  2   BOYS U10 SILVER SOUTH
SEPTEMBER 21, 2013   Saturday
 9:15 AM   12249 OLIMPUS FC-TEAM USA  1   YASC SPARTANS FC G03  2   GIRLS U10 BRONZE EAST
10:25 AM   10639 FONTANA FC B04  13   APPLE VALLEY STORM SC  1   BOYS U09 BRONZE DELTA
11:35 AM   10674 DESERT UNITED B04  4   MILAN RED  3   BOYS U09 BRONZE EAST
SEPTEMBER 28, 2013   Saturday
 8:00 AM   11088 NEWCASTLE UNITED FC  0   CLAREMONT STARS 5VTWO  6   GIRLS U09 BRONZE EAST
 9:15 AM   11394 MANCHESTER UNITED RED  1   ANAHEIM FC B03  6   BOYS U10 SILVER SOUTH
10:30 AM   11613 IUSC BRASIL RICK  2   YASC SPARTANS FC  5   BOYS U10 BRONZE DELTA
11:45 AM   11749 SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   XPLOSION SC BLACK  7   BOYS U10 BRONZE KAPPA
SEPTEMBER 29, 2013   Sunday
 9:15 AM   10754 MANCHESTER UNITED RED  3   CLAREMONT STARS ARMSTRONG  4   BOYS U09 BRONZE GAMMA
10:25 AM   10676 DESERT UNITED B04  4   LA MISIONEROS  7   BOYS U09 BRONZE EAST
11:35 AM   11404 MANCHESTER UNITED RED  1   AC BREA B03  5   BOYS U10 SILVER SOUTH
12:50 PM   11412 COLTON AMERICA SC  3   HG EAGLES SC 9789  0   BOYS U10 SILVER SOUTH
OCTOBER 5, 2013   Saturday
 8:00 AM   10733 MANCHESTER UNITED RED  8   BYSC CORONA UNITED B04WHT  2   BOYS U09 BRONZE GAMMA
 9:10 AM   10626 FONTANA FC B04  4   MANCHESTER UNITED B04SFC  3   BOYS U09 BRONZE DELTA
10:20 AM   11671 NITEMARES CEFOMM  4   CORINTHIANS SC B03  3   BOYS U10 BRONZE EAST
11:35 AM   11391 COLTON AMERICA SC  2   FC LONG BEACH B03 BLUE  3   BOYS U10 SILVER SOUTH
12:45 PM   12236 OLIMPUS FC-TEAM USA  5   MILAN BLACK  0   GIRLS U10 BRONZE EAST
 2:00 PM   11620 RIVERSIDE FC BLUE  6   HD REAL MADRID PREMIER  1   BOYS U10 BRONZE DELTA
OCTOBER 12, 2013   Saturday
 8:00 AM   11401 MANCHESTER UNITED RED  3   BYSC CORONA UNITED B03  2   BOYS U10 SILVER SOUTH
10:25 AM   11397 ANAHEIM FC B03  2   COLTON AMERICA SC  2   BOYS U10 SILVER SOUTH
11:40 AM   11681 IUSC ESCUELA BRASIL  7   RVRSIDEMGFM INTERNATIONAL  1   BOYS U10 BRONZE EAST
OCTOBER 13, 2013   Sunday
 8:00 AM   10772 MANCHESTER UNITED RED  1   FULLERTON RANGERS WHITE  10   BOYS U09 BRONZE GAMMA
 9:10 AM   11430 COLTON AMERICA SC  6   MANCHESTER UNITED RED  5   BOYS U10 SILVER SOUTH
10:25 AM   11104 NEWCASTLE UNITED FC  0   LA PREMIER FC MTS  3   GIRLS U09 BRONZE EAST
11:40 AM   11757 SPORT CLUB CORINTHIANS US  3   FC GOLDEN STATE PLATINUM  6   BOYS U10 BRONZE KAPPA
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 9:15 AM   10701 DESERT UNITED B04  4   IUSC ESCUELA BRASIL  9   BOYS U09 BRONZE EAST
10:25 AM   11431 MANCHESTER UNITED RED  2   HG EAGLES SC 9789  2   BOYS U10 SILVER SOUTH
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 9:15 AM   11437 COLTON AMERICA SC  1   BYSC CORONA UNITED B03  0   BOYS U10 SILVER SOUTH
10:30 AM   11113 NEWCASTLE UNITED FC  0   FULLERTON RANGERS BLUE  7   GIRLS U09 BRONZE EAST
11:45 AM   10779 MANCHESTER UNITED RED  0   XPLOSION SC BLACK  9   BOYS U09 BRONZE GAMMA
12:55 PM   11416 MANCHESTER UNITED RED  2   FC LONG BEACH B03 BLUE  4   BOYS U10 SILVER SOUTH
 2:10 PM   11717 NITEMARES CEFOMM  5   RVRSIDEMGFM INTERNATIONAL  5   BOYS U10 BRONZE EAST
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   12278 OLIMPUS FC-TEAM USA  3   BYSC CORONA UNITED G03  1   GIRLS U10 BRONZE EAST
 9:10 AM   11721 NITEMARES CEFOMM  2   BYSC CORONA UNITED B03WHT  2   BOYS U10 BRONZE EAST
10:25 AM   10668 FONTANA FC B04  2   IE SURF B04 URBANO  3   BOYS U09 BRONZE DELTA
11:40 AM   10703 DESERT UNITED B04  1   HEMET JUVENTUS  6   BOYS U09 BRONZE EAST
12:50 PM   11441 COLTON AMERICA SC  4   AC BREA B03  4   BOYS U10 SILVER SOUTH
 2:00 PM   11422 ANAHEIM FC B03  7   MANCHESTER UNITED RED  2   BOYS U10 SILVER SOUTH
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 8:00 AM   30193 ISA - IRVINE  9   HD REAL MADRID PREMIER  0   BOYS U10 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30145 WOLFPACK - BLUE  6   SPORT CLUB CORINTHIANS US  3   BOYS U10 LEAGUE CUP
11:00 AM   30194 HD REAL MADRID PREMIER  0   BARCELONA SANTA PAULA  5   BOYS U10 LEAGUE CUP
12:30 PM   30146 SPORT CLUB CORINTHIANS US  2   SANTA MONICA UTD B03  4   BOYS U10 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30195 BARCELONA SANTA PAULA  1   ISA - IRVINE  2   BOYS U10 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30147 SANTA MONICA UTD B03  2   WOLFPACK - BLUE  4   BOYS U10 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   10648 FONTANA FC B04  9   MILAN BLACK  1   BOYS U09 BRONZE DELTA
 9:10 AM   11118 NEWCASTLE UNITED FC  0   BYSC CORONA UNITED G04  6   GIRLS U09 BRONZE EAST
11:40 AM   12258 OLIMPUS FC-TEAM USA  3   CELTIC HOOPS  2   GIRLS U10 BRONZE EAST
12:50 PM   11768 SPORT CLUB CORINTHIANS US  7   NECAXA USA- OC PRIDE  2   BOYS U10 BRONZE KAPPA
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   30208 VALLEY UNITED- KHAPSALIS  6   YASC SPARTANS FC  0   BOYS U10 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30046 MANCHESTER UNITED B04SFC  4   EMPIRE SC B04  1   BOYS U09 LEAGUE CUP
11:00 AM   30209 YASC SPARTANS FC  0   WOLFPACK - BLUE  4   BOYS U10 LEAGUE CUP
12:30 PM   30047 EMPIRE SC B04  1   FC GOLDEN STATE BLACK  7   BOYS U09 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30210 WOLFPACK - BLUE  2   VALLEY UNITED- KHAPSALIS  2   BOYS U10 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30048 FC GOLDEN STATE BLACK  4   MANCHESTER UNITED B04SFC  2   BOYS U09 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 9:00 AM   10705 DESERT UNITED B04  1   RIVERSIDE FC IEUSA LIONS  6   BOYS U09 BRONZE EAST
10:10 AM   11428 MANCHESTER UNITED RED  0   TFA BARCELONA (OC)  5   BOYS U10 SILVER SOUTH
11:25 AM   11778 SPORT CLUB CORINTHIANS US  2   FOOTHILL STORM  9   BOYS U10 BRONZE KAPPA
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 8:00 AM   30061 CHIVAS POMONA  3   BARCELONA SANTA PAULA  1   BOYS U09 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30103 FC GOLDEN STATE DOWNEY  6   WOLFPACK BLUE  1   BOYS U08 LEAGUE CUP
11:00 AM   30062 BARCELONA SANTA PAULA  1   NECAXA USA  2   BOYS U09 LEAGUE CUP
12:30 PM   30104 WOLFPACK BLUE  0   BARCELONA CALIFORNIA  6   BOYS U08 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30063 NECAXA USA  3   CHIVAS POMONA  0   BOYS U09 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30105 BARCELONA CALIFORNIA  1   FC GOLDEN STATE DOWNEY  0   BOYS U08 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2013   Saturday
 8:00 AM   11098 NEWCASTLE UNITED FC  0   CORINTHIANS SC G04  8   GIRLS U09 BRONZE EAST
 9:15 AM   10767 MANCHESTER UNITED RED  2   FULLERTON RANGER RED  4   BOYS U09 BRONZE GAMMA
10:25 AM   11425 COLTON AMERICA SC  3   ANAHEIM FC B03  4   BOYS U10 SILVER SOUTH
11:40 AM   10659 FONTANA FC B04  3   HD REAL MADRID PREMIER  4   BOYS U09 BRONZE DELTA
12:55 PM   12269 OLIMPUS FC-TEAM USA  2   IE SURF G03 PARK  0   GIRLS U10 BRONZE EAST
 2:05 PM   11705 NITEMARES CEFOMM  2   MILAN BLACK  3   BOYS U10 BRONZE EAST
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 8:00 AM   36025 TOTAL FUTBOL ACADEMY  9   LA PREMIER FC BLACK  0   BOYS U10 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36010 SANTA MONICA UTD B04  5   CORINTHIANS SC B04 BLACK  2   BOYS U09 LEAGUE CUP
11:00 AM   36011 TOTAL FUTBOL ACADEMY  2   CHIVAS POMONA  1   BOYS U09 LEAGUE CUP
12:30 PM   36006 OXNARD UNITED SC  3   FC GOLDEN STATE DOWNEY  1   BOYS U08 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36007 FC GOLDEN STATE PDA  5   OC PREMIER ORANGE B05  1   BOYS U08 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36008 FC LONG BEACH LOPEZ  1   AC BREA B05  0   BOYS U08 LEAGUE CUP
DECEMBER 7, 2013   Saturday
 8:00 AM   37001 CELTIC 1888  3   EAGLES  1   BOYS U08 LEAGUE CUP
 9:20 AM   37005 SANTA ANA DSP PUMAS LA  2   SANTA MONICA UTD B04  1   BOYS U09 LEAGUE CUP
10:40 AM   37013 TOTAL FUTBOL ACADEMY  6   UIFC PANTHERS  3   BOYS U10 LEAGUE CUP
 NOON   37009 FC LONG BEACH RED  2   NHB BLACK  3   GIRLS U09 LEAGUE CUP
 1:30 PM   38001 CELTIC 1888  0   FC GOLDEN STATE PDA  1   BOYS U08 LEAGUE CUP
 3:00 PM   38007 TOTAL FUTBOL ACADEMY  4   CELTIC HOOPS  1   BOYS U10 LEAGUE CUP
DECEMBER 8, 2013   Sunday
 9:00 AM   38009 FULLERTON RANGERS WHITE  2   AC BREA G03  1   GIRLS U10 LEAGUE CUP
10:30 AM   38044 PACIFIC SC HB  1   OC PREMIER G05 ORANGE  2   GIRLS U08 LEAGUE CUP
 NOON   39004 TOTAL FUTBOL ACADEMY  5   CVU BLUE B03  1   BOYS U10 LEAGUE CUP
 1:30 PM   39003 OC PREMIER ORANGE  0   FULLERTON RANGERS WHITE  5   GIRLS U09 LEAGUE CUP
 3:00 PM   39022 EAGLES  5   OC PREMIER G05 ORANGE  0   GIRLS U08 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back