COAST SOCCER LEAGUE 2013

SAN BERNARDINO COMPLEX 2

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 7, 2013   Saturday
10:00 AM   23103 TITANS FC  5   LA ACADEMIA 1759  0   BOYS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   19230 COLTON AMERICA WHITE  1   CYSASL AC MILAN INDIO  3   BOYS U15 BRONZE EAST
 1:45 PM   19698 OLIMPIA SC 98  2   XOLOS USA GU15 WONG  3   GIRLS U15 SILVER EAST
SEPTEMBER 8, 2013   Sunday
 8:00 AM   12419 CHIVAS POMONA  1   TOTAL FUTBOL ACADEMY  1   BOYS U11 GOLD
 9:30 AM   13873 CHIVAS POMONA  3   OXNARD PAL  1   BOYS U12 GOLD
11:00 AM   23232 SPORT CLUB CORINTHIANS US  15   WESTFIELD SC B1994  0   BOYS U19 SILVER EAST
 1:00 PM   19187 SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   HDYSL FC  2   BOYS U15 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 21, 2013   Saturday
 8:00 AM   18356 TITANS FC BLACK  1   YASC SPARTANS G99 BLACK  3   GIRLS U14 BRONZE EAST
 9:35 AM   20772 TITANS FC  2   LEGACY FC  3   BOYS U16 BRONZE EAST
11:20 AM   12957 TITANS FC  1   MILAN WHITE  5   BOYS U11 BRONZE DELTA
12:50 PM   18347 TITANS FC  0   IUSC MANCESTER UNITED  8   GIRLS U14 BRONZE EAST
 2:25 PM   12981 NEWCASTLE UNITED FC B11  5   RIVERSIDE MGFM ATTACK  2   BOYS U11 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 22, 2013   Sunday
 9:45 AM   22455 OLIMPIA SC 96 BLUE  3   CORINTHIANS SC G96  3   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
11:30 AM   20042 TITANS FC  3   IE SURF G98 ZAKHIR  1   GIRLS U15 BRONZE EAST
SEPTEMBER 28, 2013   Saturday
 8:00 AM   14046 RIVERSIDE FC BLUE  1   IUSC BRASIL 2230  0   BOYS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   22016 RIVERSIDE FC CHIVAS  2   FONTANA FC BU17  0   BOYS U17 BRONZE DELTA
11:30 AM   23735 RIVERSIDE FC OUTLAWS  1   RIALTO FIRE SC  3   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 1:30 PM   21642 RIVERSIDE FC CHIVAS USA  2   FOOTHILL STORM  1   BOYS U17 GOLD SOUTH
 3:30 PM   18117 RIVERSIDE FC GOLD  1   HD REAL MADRID PREMIER  2   GIRLS U14 SILVER EAST
SEPTEMBER 29, 2013   Sunday
10:00 AM   22895 COLTON AMERICA SC  0   CUSC 95 BLUE  5   BOYS U19 GOLD SOUTH
 NOON   17615 IUSC REAL MADRID  3   YASC SPARTANS B99 BLACK  0   BOYS U14 BRONZE EAST
OCTOBER 5, 2013   Saturday
 8:30 AM   12478 IE SURF B02 LOPEZ  3   IUSC BRASIL  0   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
10:00 AM   13640 IE SURF G02 PETERS  1   HDYSL FC G02  3   GIRLS U11 BRONZE EAST
11:30 AM   14775 IE SURF G01 VIGIL  6   RIALTO FIRE SC  1   GIRLS U12 SILVER EAST
 1:00 PM   18161 IE SURF G99 PEARSON  1   RIVERSIDE FC GOLD  1   GIRLS U14 SILVER EAST
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 8:00 AM   30628 MILAN BLACK  5   XOLOS USA GU14 TEM  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30631 FULLERTON RANGERS BLUE  5   XPLOSION SC  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30629 XOLOS USA GU14 TEM  0   PACIFIC SC NEWPORT/MESA  3   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30632 XPLOSION SC  1   BALDWIN PARK UNITED GU14  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30630 PACIFIC SC NEWPORT/MESA  0   MILAN BLACK  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30633 BALDWIN PARK UNITED GU14  0   FULLERTON RANGERS BLUE  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 20, 2013   Sunday
 8:00 AM   30979 CYSASL VERONA B17  1   I.S. ANAHUAK ACAD. #2463  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31015 COASTAL VALLEY MADRID  3   SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   30980 I.S. ANAHUAK ACAD. #2463  0   LA ACADEMIA SC  4   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   31016 SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE  0   CYSASL NEW CASTLE  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30981 LA ACADEMIA SC  0   CYSASL VERONA B17  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31017 CYSASL NEW CASTLE  0   COASTAL VALLEY MADRID  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 8:00 AM   30721 BRM  1   DESERT UNITED SC G98  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30727 VENTURA FC WAVES  5   OXNARD WAVE BLUE  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   30722 DESERT UNITED SC G98  0   XPLOSION SC  2   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   30728 OXNARD WAVE BLUE  0   CELTIC HIBS  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30723 XPLOSION SC  3   BRM  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30729 CELTIC HIBS  0   VENTURA FC WAVES  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 27, 2013   Sunday
 8:00 AM   30832 LA ACADEMIA S.C. OVANDO  6   SANTA MONICA UTD B97 BLUE  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30835 CFC UNTOUCHABLES WHITE  4   UNITED PREMIER NORTH B97  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   30833 SANTA MONICA UTD B97 BLUE  1   RIVERSIDE FC B97  4   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30836 UNITED PREMIER NORTH B97  0   ROYAL PUMA FC  7   BOYS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30834 RIVERSIDE FC B97  1   LA ACADEMIA S.C. OVANDO  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30837 ROYAL PUMA FC  1   CFC UNTOUCHABLES WHITE  3   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   13908 CHIVAS POMONA  1   FULLERTON RANGERS  3   BOYS U12 GOLD
 9:30 AM   18376 TITANS FC  1   XOLOS USA GU14 TEM  0   GIRLS U14 BRONZE EAST
11:10 AM   18380 TITANS FC BLACK  0   IUSC MANCESTER UNITED  5   GIRLS U14 BRONZE EAST
12:50 PM   21198 NEWCASTLE UNITED FC G16  1   APPLE VALLEY STORM SC  0   GIRLS U16 SILVER EAST
 2:45 PM   19742 OLIMPIA SC 98  0   COACHELLA VLY DESERTSTORM  4   GIRLS U15 SILVER EAST
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 8:00 AM   30869 FONTANA FC B97  1   CROWN CITY UNITED B16  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30877 RIVERSIDE FC  2   CFC UNTOUCHABLES WHITE  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   30868 COASTAL VALLEY UNTD97 SB  2   FONTANA FC B97  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30878 CFC UNTOUCHABLES WHITE  7   SELECT CITIES SHOCKWAVE  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30870 CROWN CITY UNITED B16  0   COASTAL VALLEY UNTD97 SB  6   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30879 SELECT CITIES SHOCKWAVE  0   RIVERSIDE FC  6   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   31138 MVSC TITANS  0   GRANADA UNITED ACADEMY  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31204 EMPIRE SC G95  2   FC GOLDEN STATE WEST  0   GIRLS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31139 GRANADA UNITED ACADEMY  1   VALLEY UNITED - SCALERCIO  1   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31205 FC GOLDEN STATE WEST  0   OXNARD WAVE #7409  1   GIRLS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31140 VALLEY UNITED - SCALERCIO  0   MVSC TITANS  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31206 OXNARD WAVE #7409  1   EMPIRE SC G95  3   GIRLS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   30970 YASC SPARTANS G97  2   SANTA CLARITA ELITE 1410  2   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30803 CORINTHIANS WEST G98 BLCK  1   FC MAN UNITED G98 RED  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   30971 SANTA CLARITA ELITE 1410  1   DESERT UNITED G97  5   GIRLS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30802 SANTA CLARITA ELITE FC  4   CORINTHIANS WEST G98 BLCK  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30972 DESERT UNITED G97  6   YASC SPARTANS G97  1   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30804 FC MAN UNITED G98 RED  0   SANTA CLARITA ELITE FC  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 7:45 AM   35146 GVFC SYLMAR  2   BYSC CORONA UNITED B96  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:15 AM   35150 FULLERTON RANGERS BLUE  1   TFA BARCELONA RED  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
10:45 AM   35154 LA ACADEMIA S.C. GUZMAN  0   AVFC  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:15 PM   35158 MILAN BLACK  2   RIALTO FIRE SC B96  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 1:45 PM   36138 FOOTHILL STORM  1   MILAN RED  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:15 PM   36142 IE SURF B96 SALOMON  1   N.V.S.C BU-17 MILLONARIOS  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 9:30 AM   35070 FC MAN UNITED G00  1   OLIMPUS FC TEAM USA  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35071 FC GOLDEN STATE  6   N.V.S.C. GU-13 EMPIRE  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35072 MVSC LEGACY WHITE  2   LA PREMIER FC BLACK  1   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35073 OXNARD WAVE SC GOLD  3   MVSC LEGACY BLACK  2   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   35074 CROWN CITY UTD G13 BLUE  2   CVU BLUE G00 FORCE  3   GIRLS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2013   Saturday
 8:00 AM   12489 OLIMPIA SC 02  1   FREEDOM FC B02 BLUE  5   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
 9:30 AM   13930 CHIVAS POMONA  3   TFA BARCELONA (III)  3   BOYS U12 GOLD
11:00 AM   12444 CHIVAS POMONA  2   OXNARD UNITED SC  1   BOYS U11 GOLD
12:30 PM   12596 MANCHESTER UNITED RED  2   HD REAL MADRID PREMIER  3   BOYS U11 SILVER EAST
 2:00 PM   13604 NEWCASTLE UNITED FC G11  2   HACIENDA WOLVES  1   GIRLS U11 BRONZE CENTRAL
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 8:00 AM   35050 TUSTIN UNITED  1   RIVER VALLEY ROVERS BLUE  6   BOYS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35054 FC GOLDEN STATE BLACK  2   ANAHEIM FC B00  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35058 OC PREMIER B00 BLACK  2   BARCELONA CALIFORNIA RED  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35062 CELTIC HARPS  0   IE SURF B00 DANIEL  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36074 AC BREA B00  2   VALLEY UNITED KHAPSALIS  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36078 EMPIRE SC ORANGE  1   FC DEPORTIVO PANTERAS  0   BOYS U13 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back