COAST SOCCER LEAGUE 2013

SAN BERNARDINO COMPLEX 1

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 7, 2013   Saturday
 8:00 AM   12581 OLIMPIA SC 02  0   COLTON AMERICA SC  5   BOYS U11 SILVER EAST
 9:30 AM   22657 TITANS FC  4   PUMAS LIGHTNING  0   GIRLS U17 SILVER SOUTH
11:30 AM   16472 OLIMPIA SC 00 ORANGE  3   UNITED PREMIER NORTH 2000  0   GIRLS U13 SILVER EAST
 1:10 PM   14058 MANCHESTER UNITED RED  1   DESERT UNITED SC B01  3   BOYS U12 SILVER EAST
SEPTEMBER 8, 2013   Sunday
 8:00 AM   12470 OLIMPIA SC 02  1   CORINTHIANS SC B02  2   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
 9:30 AM   22447 OLIMPIA SC 96 BLUE  1   RIALTO FIRE SC G96  1   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
11:30 AM   19703 OLIMPIA SC 98  3   RIALTO FIRE SC G98  0   GIRLS U15 SILVER EAST
SEPTEMBER 14, 2013   Saturday
 8:00 AM   18730 RIVERSIDE FC B98  2   MANCHESTER UNITED RED  3   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   18741 RIVERSIDE FC BLUE  2   ISA - IRVINE BARCELONA  0   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
11:30 AM   20292 RIVERSIDE FC  1   COASTAL VALLEY UNTD97 SB  2   BOYS U16 GOLD
 1:15 PM   18905 RIVERSIDE FC B98 - SILVA  0   OLIMPUS FC 98  3   BOYS U15 SILVER EAST
 3:00 PM   18135 RIVERSIDE FC GOLD  0   DESERT ELITE NATIVES  6   GIRLS U14 SILVER EAST
SEPTEMBER 15, 2013   Sunday
 8:00 AM   16461 OLIMPIA SC 00 ORANGE  1   CELTIC HOOPS  2   GIRLS U13 SILVER EAST
 9:45 AM   19710 OLIMPIA SC 98  1   RIVERSIDE MGFM HEAT  1   GIRLS U15 SILVER EAST
11:30 AM   12583 OLIMPIA SC 02  1   MANCHESTER UNITED RED  1   BOYS U11 SILVER EAST
 1:00 PM   18737 IUSC BRASIL 1772  1   RIVERSIDE FC B98  1   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
 2:45 PM   18649 OLIMPIA SC 98  3   FC GOLDEN STATE  1   BOYS U15 GOLD
SEPTEMBER 21, 2013   Saturday
 8:00 AM   17041 OLIMPIA SC 99  1   MILAN RED  2   BOYS U14 PREMIER
 9:45 AM   12565 OLIMPIA SC 02  1   HD REAL MADRID PREMIER  3   BOYS U11 SILVER EAST
11:15 AM   16473 OLIMPIA SC 00 ORANGE  2   BALDWIN PARK UNITED G00  3   GIRLS U13 SILVER EAST
 1:00 PM   19695 XOLOS USA GU15 WONG  2   INTERNATIONAL FC PHOENIX  1   GIRLS U15 SILVER EAST
SEPTEMBER 22, 2013   Sunday
 8:00 AM   22062 SPORT CLUB CORINTHIANS US  4   IE SURF B96 LOPEZ  0   BOYS U17 BRONZE EAST
10:00 AM   19190 SPORT CLUB CORINTHIANS US  2   FOOTHILL STORM BLACK  4   BOYS U15 BRONZE DELTA
11:45 AM   23216 FONTANA FC B95  3   DESERT UNITED RED B95  2   BOYS U19 SILVER EAST
SEPTEMBER 28, 2013   Saturday
 8:00 AM   12476 OLIMPIA SC 02  1   IUSC BRASIL  3   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   16469 OLIMPIA SC 00 ORANGE  2   YASC SPARTANS G2000  1   GIRLS U13 SILVER EAST
11:15 AM   18641 OLIMPIA SC 98  2   EMPIRE SC B98  0   BOYS U15 GOLD
SEPTEMBER 29, 2013   Sunday
 8:00 AM   23077 IUSC CRUZ AZUL BRASIL  6   MILAN RED 2249  1   BOYS U19 SILVER ELITE EAST
10:00 AM   18349 TITANS FC  1   MILAN RED  5   GIRLS U14 BRONZE EAST
11:45 AM   22457 OLIMPIA SC 96 BLUE  1   IRVINE PREMIER SC G96  3   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 5, 2013   Saturday
 8:00 AM   12455 OLIMPIA SC 02  2   MILAN RED  4   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
 9:30 AM   17355 COLTON AMERICA - ROBERTS  2   MILAN BLACK  6   BOYS U14 SILVER EAST
11:05 AM   12422 CHIVAS POMONA  2   FULLERTON RANGERS WHITE  3   BOYS U11 GOLD
12:35 PM   12576 OLIMPIA SC 02  2   INTER-AMERICA CA VELOCITY  7   BOYS U11 SILVER EAST
OCTOBER 6, 2013   Sunday
 8:00 AM   16471 OLIMPIA SC 00 ORANGE  0   RIVERSIDE FC FIRE  2   GIRLS U13 SILVER EAST
 9:45 AM   12584 OLIMPIA SC 02  3   CELTIC HIBS  4   BOYS U11 SILVER EAST
11:15 AM   22486 OLIMPIA SC 96 BLUE  0   WOLFPACK WHITE  6   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 12, 2013   Saturday
 8:00 AM   17373 COLTON AMERICA SC  4   COLTON AMERICA - ROBERTS  2   BOYS U14 SILVER EAST
 9:45 AM   17035 OLIMPIA SC 99  0   CORINTHIANS SC B99  3   BOYS U14 PREMIER
11:30 AM   18643 OLIMPIA SC 98  3   FC LONG BEACH B98  1   BOYS U15 GOLD
 1:15 PM   15548 NEWCASTLE UNITED FC B13  0   LA ACADEMIA S.C. PUMAS  5   BOYS U13 SILVER EAST
 2:50 PM   12989 NEWCASTLE UNITED FC B11  3   MILAN WHITE  1   BOYS U11 BRONZE DELTA
OCTOBER 13, 2013   Sunday
 8:00 AM   23248 SPORT CLUB CORINTHIANS US  5   FONTANA FC B95  0   BOYS U19 SILVER EAST
10:00 AM   22074 SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   CYSASL NEW CASTLE  3   BOYS U17 BRONZE EAST
 NOON   19203 SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   CLAREMONT STARS BLACK  1   BOYS U15 BRONZE DELTA
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 8:00 AM   30640 GREATER LB SURF  6   CA PREMIER CAPO FC  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30646 NHB FC  8   CFC PRIDE  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30641 CA PREMIER CAPO FC  0   RIALTO FIRE SC G99  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30647 CFC PRIDE  0   EAGLES WHITE  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30642 RIALTO FIRE SC G99  0   GREATER LB SURF  4   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30648 EAGLES WHITE  0   NHB FC  4   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 20, 2013   Sunday
 8:00 AM   12435 CHIVAS POMONA  0   CELTIC ACADEMY  5   BOYS U11 GOLD
 9:30 AM   12501 OLIMPIA SC 02  1   APPLE VALLEY STORM SC  4   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
11:00 AM   17372 COLTON AMERICA SC  13   CYSASL PUMAS  1   BOYS U14 SILVER EAST
12:45 PM   18645 OLIMPIA SC 98  2   N.V.S.C. BU-15 BLUE  3   BOYS U15 GOLD
 2:20 PM   13897 CHIVAS POMONA  1   FC GOLDEN STATE  2   BOYS U12 GOLD
 3:45 PM   18937 OLIMPUS FC 98  1   IUSC PUMAS ACADEMY  2   BOYS U15 SILVER EAST
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 8:00 AM   31648 VC FUSION YSA  3   LA ACADEMIA SC YUCAIPA U.  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31651 CA PREMIER CAPO FC BLACK  11   CYPRESS FC WHITE  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   31649 LA ACADEMIA SC YUCAIPA U.  0   SOUTH BAY GUNNERS  7   BOYS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31652 CYPRESS FC WHITE  0   COASTAL VALLEY PUMAS USA  9   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31650 SOUTH BAY GUNNERS  6   VC FUSION YSA  1   BOYS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31653 COASTAL VALLEY PUMAS USA  0   CA PREMIER CAPO FC BLACK  2   BOYS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 27, 2013   Sunday
 8:00 AM   22482 OLIMPIA SC 96 BLUE  1   RIVERSIDE MGFM ECLIPSE  3   GIRLS U17 SILVER ELITE SOUTH
10:00 AM   19740 OLIMPIA SC 98  1   IUSC MANCHESTER UNITED  0   GIRLS U15 SILVER EAST
 NOON   17646 NEWCASTLE UNITED FC B14  1   IUSC REAL MADRID  6   BOYS U14 BRONZE EAST
 1:35 PM   17352 COLTON AMERICA SC  2   MILAN BLACK  4   BOYS U14 SILVER EAST
 3:15 PM   18928 IUSC PUMAS ACADEMY  2   LAZERS SC RED  0   BOYS U15 SILVER EAST
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   30418 VENTURA FC ARSENAL  5   BALDWIN PARK UNITED BU12  0   BOYS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30421 LA ACADEMIA SC PUMAS  3   AVFC  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   30419 BALDWIN PARK UNITED BU12  2   YASC SPARTANS FC B01  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   30422 AVFC  5   CLAREMONT STARS  1   BOYS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30420 YASC SPARTANS FC B01  1   VENTURA FC ARSENAL  5   BOYS U12 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30423 CLAREMONT STARS  1   LA ACADEMIA SC PUMAS  8   BOYS U12 LEAGUE CUP
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 8:00 AM   30862 DOWNEY FC - AQUILES  4   HEMET JUVENTUS FC  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30865 IRVINE PREMIER SC B97  2   CAL ELITE SC  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   30863 HEMET JUVENTUS FC  3   FC DEPORTIVO IMPERIO  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30866 CAL ELITE SC  3   PACIFIC SC NEWPORT/MESA  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30864 FC DEPORTIVO IMPERIO  0   DOWNEY FC - AQUILES  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30867 PACIFIC SC NEWPORT/MESA  0   IRVINE PREMIER SC B97  4   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   31195 GRANADA UNITED ACADEMY  3   OXNARD UNITED SC BLUE  1   GIRLS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31213 SOUTH LA UNITED ACADEMY  3   PALMDALE THUNDER G95  1   GIRLS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31196 OXNARD UNITED SC BLUE  0   AC BREA G94  1   GIRLS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31214 PALMDALE THUNDER G95  0   AC BREA G95  4   GIRLS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31197 AC BREA G94  0   GRANADA UNITED ACADEMY  1   GIRLS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31215 AC BREA G95  6   SOUTH LA UNITED ACADEMY  0   GIRLS U19 LEAGUE CUP
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   22087 SPORT CLUB CORINTHIANS US  1   RIVERSIDE MGFM B96  2   BOYS U17 BRONZE EAST
10:00 AM   23257 SPORT CLUB CORINTHIANS US  7   DESERT UNITED RED B95  0   BOYS U19 SILVER EAST
 NOON   23405 TITANS FC  4   CFC VALEDORAS  1   GIRLS U19 GOLD SOUTH
 2:00 PM   35144 CFC UNTOUCHABLES BLACK  0   AVSC AMBUSH 2450  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 7:45 AM   35145 SANTA MONICA UTD B96  4   SOUTH VALLEY B96-LA FORCE  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:15 AM   35149 FC GOLDEN STATE BLACK  3   LA PREMIER FC SC  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
10:45 AM   35153 VALLEY UNITED-DELATORRE  1   CVU BLUE B96  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:15 PM   35157 OXNARD UNITED SC WHITE  4   ELITE FC - B96  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
 1:45 PM   36137 SANTA MONICA UTD B96  2   BYSC CORONA UNITED B96  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:15 PM   36141 VALLEY UNITED-DELATORRE  0   AVFC  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 8:00 AM   35075 FC GOLDEN STATE GOLD  1   HEMET JUVENTUS FC  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35076 EMPIRE SC G00  0   AVFC  1   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   35036 CYPRESS FC BLACK  3   SOUTH VALLEY G01-LYNCH  2   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35080 LA PREMIER FC SC  6   UIFC GUNNERS  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 8:00 AM   35049 FULLERTON RANGERS WHITE  2   TFA BARCELONA GOLD  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35053 IE SURF B00 MOSAQUITES  8   DOWNEY FC BU13  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   35057 TFA BARCELONA (III)  9   LA ACADEMIA S.C. PUMAS  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
12;30 PM   35061 IUSC BRASIL ROJAS  0   INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  2   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36073 FULLERTON RANGERS WHITE  1   RIVER VALLEY ROVERS BLUE  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36077 TFA BARCELONA (III)  2   OC PREMIER B00 BLACK  0   BOYS U13 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back