COAST SOCCER LEAGUE 2013

SAN BERNARDINO COMPLEX 5

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 8, 2013   Sunday
 8:00 AM   18735 RIVERSIDE FC BLUE  3   IUSC BRASIL 1772  1   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   12579 MANCHESTER UNITED RED  4   INTER-AMERICA CA VELOCITY  4   BOYS U11 SILVER EAST
 1:15 PM   20409 RIVERSIDE FC CHIVAS  5   CUSC 97 BLUE  0   BOYS U16 SILVER ELITE SOUTH
 3:00 PM   17097 RIVERSIDE FC CHIVAS  3   N.V.S.C. BU-14 GHSS  4   BOYS U14 GOLD
SEPTEMBER 14, 2013   Saturday
 8:15 AM   18351 TITANS FC  0   YASC SPARTANS G99 BLACK  0   GIRLS U14 BRONZE EAST
10:00 AM   13859 CHIVAS POMONA  1   TOTAL FUTBOL ACADEMY B  5   BOYS U12 GOLD
11:30 AM   19707 OLIMPIA SC 98  3   INTERNATIONAL FC PHOENIX  1   GIRLS U15 SILVER EAST
SEPTEMBER 15, 2013   Sunday
10:00 AM   18731 MANCHESTER UNITED RED  2   LAZERS SC  4   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
11:45 AM   19189 SPORT CLUB CORINTHIANS US  4   RIALTO FIRE B98  7   BOYS U15 BRONZE DELTA
 1:30 PM   23234 SPORT CLUB CORINTHIANS US  11   CORONA KINGS  1   BOYS U19 SILVER EAST
 3:30 PM   22052 SPORT CLUB CORINTHIANS US  1   HEMET JUVENTUS F.C.  1   BOYS U17 BRONZE EAST
SEPTEMBER 21, 2013   Saturday
 9:45 AM   12586 MANCHESTER UNITED RED  1   COLTON AMERICA SC  6   BOYS U11 SILVER EAST
11:15 AM   14050 MANCHESTER UNITED RED  4   CORINTHIANS SC WEST B01  4   BOYS U12 SILVER EAST
12:45 PM   18697 MANCHESTER UNITED RED  3   ANAHEIM FC B98 BLACK  2   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
SEPTEMBER 22, 2013   Sunday
 8:00 AM   23075 IUSC CRUZ AZUL BRASIL  3   LA ACADEMIA 1759  0   BOYS U19 SILVER ELITE EAST
10:00 AM   23137 IUSC PUMASSB DROP 10/8  1   RIVERSIDE MGFM B94  5   BOYS U19 SILVER ELITE EAST
 NOON   13482 IUSC BRASIL  0   OLIMPUS FC TEAM USA  1   GIRLS U11 SILVER SOUTH
 1:30 PM   23225 IUSC SANTOS FC  4   SPORT CLUB CORINTHIANS US  6   BOYS U19 SILVER EAST
OCTOBER 5, 2013   Saturday
 9:45 AM   18716 MANCHESTER UNITED RED  2   SPARTANS FC B98  2   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
11:30 AM   13944 COLTON AMERICA ACADEMY  1   AC BREA B01  1   BOYS U12 SILVER ELITE SOUTH
 1:00 PM   16754 NEWCASTLE UNITED FC G13  2   RIALTO FIRE GU13  2   GIRLS U13 BRONZE DELTA
OCTOBER 6, 2013   Sunday
 8:00 AM   14057 MANCHESTER UNITED RED  1   IUSC BRASIL 2230  0   BOYS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   12577 COLTON AMERICA SC  0   INTER-AMERICA CA VELOCITY  2   BOYS U11 SILVER EAST
11:00 AM   16762 NEWCASTLE UNITED FC G13  2   CLAREMONT STARS BLACK  2   GIRLS U13 BRONZE DELTA
OCTOBER 12, 2013   Saturday
 8:00 AM   12609 COLTON AMERICA SC  2   OLIMPIA SC 02  1   BOYS U11 SILVER EAST
 9:30 AM   12602 MANCHESTER UNITED RED  0   FULLRTON RANGERS B02 BLUE  7   BOYS U11 SILVER EAST
11:00 AM   18732 MANCHESTER UNITED RED  2   TUSTIN UNITED BLACK  0   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
 1:35 PM   22700 TITANS FC  0   OC PREMIER G96 WHITE  5   GIRLS U17 SILVER SOUTH
OCTOBER 13, 2013   Sunday
 8:00 AM   20611 HEMET JUVENTUS FC  1   CORINTHIANS SC B97  1   BOYS U16 SILVER EAST
 9:45 AM   13498 IUSC BRASIL  2   CLAREMONT STARS G02  1   GIRLS U11 SILVER SOUTH
11:15 AM   18725 IUSC BRASIL 1772  1   MANCHESTER UNITED RED  2   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
 1:00 PM   20441 IUSC BRASIL 8264  2   SAN DIEGO FA BU97  3   BOYS U16 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 8:00 AM   30580 MVSC LEGACY WHITE  4   YASC SPARTANS B99 BLACK  0   BOYS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30652 SANTA MONICA UTD G99  3   LA PREMIER FC WHITE  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30581 YASC SPARTANS B99 BLACK  2   SANTA ANITA SC  3   BOYS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30653 LA PREMIER FC WHITE  0   MVSC LEGACY  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30582 SANTA ANITA SC  3   MVSC LEGACY WHITE  2   BOYS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30654 MVSC LEGACY  0   SANTA MONICA UTD G99  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 20, 2013   Sunday
 8:00 AM   31102 GRANADA UNITED ACADEMY  1   SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31105 RIVERSIDE MGFM B94  1   GVFC EAST VALLEY  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
11:00 AM   31103 SPORT CLUB CORINTHIANS US  5   FC DEPORTIVO PSV  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
12:30 PM   31106 GVFC EAST VALLEY  1   ANAHEIM FC B94  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31104 FC DEPORTIVO PSV  1   GRANADA UNITED ACADEMY  0   BOYS U19 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31107 ANAHEIM FC B94  0   RIVERSIDE MGFM B94  2   BOYS U19 LEAGUE CUP
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 8:00 AM   30757 IRVINE PREMIER SC G98  4   N.V.S.C. GU-15 TEMPO  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30760 RIVERSIDE MGFM HEAT  11   GREATER LB LEGACY  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   30758 N.V.S.C. GU-15 TEMPO  1   CORINTHIANS WEST G98 BLCK  6   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   30761 GREATER LB LEGACY  1   LA MISIONEROS  6   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30759 CORINTHIANS WEST G98 BLCK  2   IRVINE PREMIER SC G98  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30762 LA MISIONEROS  1   RIVERSIDE MGFM HEAT  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 27, 2013   Sunday
 8:00 AM   30844 EAGLES  3   SANTA ANA DSP ATLANTE USA  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30847 LA ACADEMIA S.C.  3   CVU WHITE B97  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   30845 SANTA ANA DSP ATLANTE USA  1   COASTAL VALLEY PUMAS 97  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:30 PM   30848 CVU WHITE B97  1   CYSASL COACHELLA B97  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30846 COASTAL VALLEY PUMAS 97  0   EAGLES  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30849 CYSASL COACHELLA B97  2   LA ACADEMIA S.C.  0   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   30352 CA PREMIER CAPO FC  8   HOLLYWOOD FC BLACK  0   BOYS U11 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30355 EMPIRE SC  4   VENTURA FC GOJAI  0   BOYS U11 LEAGUE CUP
11:00 AM   30353 HOLLYWOOD FC BLACK  1   BARCELONA SANTA PAULA  4   BOYS U11 LEAGUE CUP
12:30 PM   30356 VENTURA FC GOJAI  1   DESERT UNITED B02  7   BOYS U11 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30354 BARCELONA SANTA PAULA  1   CA PREMIER CAPO FC  5   BOYS U11 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30357 DESERT UNITED B02  4   EMPIRE SC  1   BOYS U11 LEAGUE CUP
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 7:45 AM   30874 SANTA MONICA UTD B97  1   LA ACADEMIA S.C. OVANDO  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
 9:15 AM   30889 SHERMAN OAKS EXTREME SC  1   CYSASL COACHELLA B97  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
10:45 AM   30875 LA ACADEMIA S.C. OVANDO  2   CUSC 97 BLUE  1   BOYS U16 LEAGUE CUP
12:15 PM   30890 CYSASL COACHELLA B97  2   BRM  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
 1:45 PM   30876 CUSC 97 BLUE  1   SANTA MONICA UTD B97  5   BOYS U16 LEAGUE CUP
 3:15 PM   30891 BRM  0   SHERMAN OAKS EXTREME SC  2   BOYS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   14088 NECAXA USA  2   MANCHESTER UNITED RED  1   BOYS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   18728 MANCHESTER UNITED RED  3   RIVERSIDE FC BLUE  1   BOYS U15 SILVER ELITE SOUTH
11:15 AM   12616 MANCHESTER UNITED RED  2   YASC SPARTANS B02  7   BOYS U11 SILVER EAST
12:45 PM   13000 NEWCASTLE UNITED FC B11  1   CLAREMONT STARS 1754  4   BOYS U11 BRONZE DELTA
 2:15 PM   16777 NEWCASTLE UNITED FC G13  0   NITEMARES SC UNITED 00  6   GIRLS U13 BRONZE DELTA
 3:45 PM   13967 COLTON AMERICA ACADEMY  2   CORINTHIANS SC B01  4   BOYS U12 SILVER ELITE SOUTH
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   22031 OLIMPUS FC B96 TEPIC  5   IE SURF B96 BUDD  0   BOYS U17 BRONZE DELTA
10:00 AM   21863 EMPIRE SC B96  2   CYSASL VERONA B17  0   BOYS U17 SILVER EAST
 NOON   23723 YASC SPARTANS  0   RIVERSIDE FC OUTLAWS  1   GIRLS U19 SILVER ELITE EAST
 2:00 PM   18921 OLIMPUS FC 98  4   FONTANA FC B98  0   BOYS U15 SILVER EAST
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 8:00 AM   14084 MANCHESTER UNITED RED  0   FC MAN UNITED B01 RED  1   BOYS U12 SILVER EAST
 9:30 AM   12618 MANCHESTER UNITED RED  1   CELTIC HIBS  2   BOYS U11 SILVER EAST
11:00 AM   16498 OLIMPIA SC 00 ORANGE  0   MILAN RED  0   GIRLS U13 SILVER EAST
12:30 PM   15088 TITANS FC  2   RIVERSIDE MGFM RAMPAGE  1   GIRLS U12 BRONZE EAST
 2:00 PM   15989 COLTON AMERICA SC  4   LA ACADEMIA SC TIGRES  6   BOYS U13 BRONZE EAST
 3:30 PM   13099 COLTON AMERICA SC FERRO  0   WESTFIELD SC B2003  8   BOYS U11 BRONZE GAMMA
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 8:00 AM   35043 CANYON FC  3   FULLERTON RANGERS BLUE  1   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35044 LA PREMIER FC SC  0   CUSC G01  1   GIRLS U12 LEAGUE CUP
11:00 AM   35045 FC GOLDEN STATE  2   INTER-AMER CA VELOCITY WH  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP
12:30 PM   35046 MILAN BLACK  2   WCS ACADEMY - EAST VALLEY  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35047 DOWNEY FC CITY  1   FC GOLDEN STATE BLACK  0   GIRLS U12 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2013   Saturday
 8:00 AM   37065 WOLFPACK G97  3   CROWN CITY UNITED G16  0   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 9:45 AM   37053 FC GOLDEN STATE 98ACADEMY  1   OXNARD PAL  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:30 AM   37045 EMPIRE SC ELITE  0   CHIVAS USA  4   BOYS U14 LEAGUE CUP
 1:15 PM   38033 WOLFPACK G97  1   SOUTH VALLEY G97-CARTER  0   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 3:00 PM   38025 DESERT UNITED G99  0   FC MAN UNITED G99  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 9:30 AM   36083 CELTIC ACADEMY  1   FC MAN UNITED G00  2   GIRLS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   36081 LA PREMIER FC  2   FC GOLDEN STATE BLACK  1   GIRLS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   37043 FC MAN UNITED G00  2   AVFC  1   GIRLS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   37041 LA PREMIER FC  3   LA PREMIER FC SC  0   GIRLS U13 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back