COAST SOCCER LEAGUE 2013

IE SURF SPORTS COMPLX 2

UPDATED ON DECEMBER 21, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 7, 2013   Saturday
 8:00 AM   17336 IE SURF B99 URBANO  5   MILAN WHITE  1   BOYS U14 SILVER EAST
 9:45 AM   20044 IE SURF G98 ZAKHIR  4   DESERT UNITED SC G98  0   GIRLS U15 BRONZE EAST
11:30 AM   17926 IE SURF G99 SMALL  2   LA PREMIER FC  0   GIRLS U14 PREMIER
 1:05 PM   18301 IE SURF G99 PARK  2   FOOTHILL STORM  4   GIRLS U14 BRONZE DELTA
 2:40 PM   19178 IE SURF B98 SALOMON  3   RIALTO FIRE B98  3   BOYS U15 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 14, 2013   Saturday
 8:00 AM   18137 IE SURF G99 PEARSON  3   LAZERS SC RED  1   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   19499 IE SURF G98 SANCHEZ  0   TUSTIN UNITED WHITE  1   GIRLS U15 PREMIER
11:20 AM   17932 IE SURF G99 SMALL  4   GRANADA UNITED G99  3   GIRLS U14 PREMIER
 1:05 PM   18303 IE SURF G99 PARK  1   LA PREMIER FC WHITE  2   GIRLS U14 BRONZE DELTA
SEPTEMBER 15, 2013   Sunday
 8:00 AM   19454 IE SURF G98 SMALL  2   XOLOS USA GU15 TEM  4   GIRLS U15 PREMIER
 9:45 AM   18285 IE SURF G99 PARK  3   CELTIC HOOPS  0   GIRLS U14 BRONZE DELTA
11:20 AM   19170 IE SURF B98 SALOMON  8   CLAREMONT STARS BLACK  0   BOYS U15 BRONZE DELTA
 1:05 PM   18680 IE SURF B98 PETERS  1   N.V.S.C. BU-15 BLUE  2   BOYS U15 GOLD
 2:50 PM   17328 IE SURF B99 URBANO  4   CELTIC HOOPS  0   BOYS U14 SILVER EAST
SEPTEMBER 21, 2013   Saturday
 8:00 AM   20041 IE SURF G98 ZAKHIR  0   YASC SPARTANS  0   GIRLS U15 BRONZE EAST
 9:45 AM   17338 IE SURF B99 URBANO  8   COLTON AMERICA - ROBERTS  0   BOYS U14 SILVER EAST
11:30 AM   21074 IE SURF G97 ROLAND  1   CLAREMONT STARS RED  1   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   14772 IE SURF G01 GRAFF  0   IE SURF G01 VIGIL  2   GIRLS U12 SILVER EAST
SEPTEMBER 22, 2013   Sunday
 8:00 AM   18124 IE SURF G99 PEARSON  0   MILAN BLACK  1   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   18296 IE SURF G99 PARK  2   BALDWIN PARK UNITED GU14  0   GIRLS U14 BRONZE DELTA
11:20 AM   21997 IE SURF B96 URBANO  2   HD REAL MADRID PREM. BLUE  3   BOYS U17 BRONZE DELTA
 1:00 PM   14794 IE SURF G01 VIGIL  1   CELTIC HARPS  2   GIRLS U12 SILVER EAST
SEPTEMBER 28, 2013   Saturday
 8:00 AM   14779 IE SURF G01 GRAFF  3   YASC SPARTANS G01  3   GIRLS U12 SILVER EAST
 9:45 AM   17934 IE SURF G99 SMALL  3   FC GOLDEN STATE  0   GIRLS U14 PREMIER
11:30 AM   18682 IE SURF B98 PETERS  1   SOUTH LA UNITED ACADEMY  6   BOYS U15 GOLD
 1:15 PM   19456 IE SURF G98 SMALL  0   BYSC CORONA UNITED G98  1   GIRLS U15 PREMIER
 3:00 PM   13644 HDYSL FC G02  1   YASC SPARTANS FC G02  1   GIRLS U11 BRONZE EAST
SEPTEMBER 29, 2013   Sunday
 8:00 AM   19177 IE SURF B98 SALOMON  4   HDYSL FC  0   BOYS U15 BRONZE DELTA
 9:45 AM   17335 IE SURF B99 URBANO  6   COLTON AMERICA SC  0   BOYS U14 SILVER EAST
11:20 AM   20043 IE SURF G98 ZAKHIR  9   YASC SPARTANS G98 BLACK  1   GIRLS U15 BRONZE EAST
 1:05 PM   19509 IE SURF G98 SANCHEZ  2   SOUTH VALLEY G98-CARTER  1   GIRLS U15 PREMIER
 2:50 PM   18304 IE SURF G99 PARK  0   LAZERS SC BLACK  1   GIRLS U14 BRONZE DELTA
OCTOBER 12, 2013   Saturday
 8:00 AM   18167 IE SURF G99 PEARSON  3   RIVERSIDE FC G99 O'CONNOR  2   GIRLS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   17365 IE SURF B99 URBANO  14   CYSASL PUMAS  0   BOYS U14 SILVER EAST
11:10 AM   19207 IE SURF B98 SALOMON  3   FOOTHILL STORM BLACK  0   BOYS U15 BRONZE DELTA
12:55 PM   18330 IE SURF G99 PARK  2   SANTA ANITA RAMPAGE  0   GIRLS U14 BRONZE DELTA
OCTOBER 13, 2013   Sunday
 9:45 AM   19511 IE SURF G98 SANCHEZ  2   FOOTHILL STORM  3   GIRLS U15 PREMIER
11:30 AM   18644 IE SURF B98 PETERS  0   OLIMPIA SC 98  4   BOYS U15 GOLD
 1:15 PM   19458 IE SURF G98 SMALL  1   GREATER LB SPEED DEMONS  1   GIRLS U15 PREMIER
 3:00 PM   17350 IE SURF B99 URBANO  2   MILAN BLACK  1   BOYS U14 SILVER EAST
 4:45 PM   17886 IE SURF G99 SMALL  1   DESERT UNITED G99  0   GIRLS U14 PREMIER
OCTOBER 19, 2013   Saturday
 8:00 AM   30658 LA ESPERANZA/OXNARD FC  1   EL SEGUNDO GUNNERS G99  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30574 VALLEY UNITED-HERNANDEZ  2   FC HASENTAL B99 WHITE  0   BOYS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   30659 EL SEGUNDO GUNNERS G99  1   CAL ELITE SC  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:30 PM   30575 FC HASENTAL B99 WHITE  0   OXNARD UNITED SC  4   BOYS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30660 CAL ELITE SC  1   LA ESPERANZA/OXNARD FC  3   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30576 OXNARD UNITED SC  0   VALLEY UNITED-HERNANDEZ  4   BOYS U14 LEAGUE CUP
OCTOBER 20, 2013   Sunday
 8:00 AM   20068 IE SURF G98 ZAKHIR  2   UNITED PREMIER NORTH G98  0   GIRLS U15 BRONZE EAST
 9:45 AM   19459 IE SURF G98 SANCHEZ  1   IE SURF G98 SMALL  1   GIRLS U15 PREMIER
11:30 AM   18166 IE SURF G99 PEARSON  4   DESERT ELITE NATIVES  3   GIRLS U14 SILVER EAST
 1:15 PM   12491 IE SURF B02 LOPEZ  1   FREEDOM FC B02 BLUE  1   BOYS U11 SILVER ELITE SOUTH
 2:45 PM   21103 IE SURF G97 ROLAND  1   NHB WHITE  1   GIRLS U16 SILVER ELITE SOUTH
OCTOBER 26, 2013   Saturday
 8:00 AM   30736 SO BAY GUNNERS RANGEL  6   PACIFIC SC HB WAVES  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31618 UIFC LA AZTECAS  8   WEST COAST ELITE FC  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
11:00 AM   30737 PACIFIC SC HB WAVES  0   IE SURF G98 ZAKHIR  1   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   31619 WEST COAST ELITE FC  1   COLTON AMERICA WHITE  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30738 IE SURF G98 ZAKHIR  0   SO BAY GUNNERS RANGEL  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31620 COLTON AMERICA WHITE  0   UIFC LA AZTECAS  1   BOYS U15 LEAGUE CUP
OCTOBER 27, 2013   Sunday
 8:00 AM   18319 IE SURF G99 PARK  6   FOOTHILL STORM BLACK  0   GIRLS U14 BRONZE DELTA
 9:35 AM   18146 IE SURF G99 PEARSON  0   HD REAL MADRID PREMIER  3   GIRLS U14 SILVER EAST
11:20 AM   19208 IE SURF B98 SALOMON  3   SPORT CLUB CORINTHIANS US  0   BOYS U15 BRONZE DELTA
NOVEMBER 2, 2013   Saturday
 8:00 AM   17362 IE SURF B99 URBANO  3   CYSASL-LEON  0   BOYS U14 SILVER EAST
 9:35 AM   20070 IE SURF G98 ZAKHIR  0   TITANS FC  3   GIRLS U15 BRONZE EAST
11:20 AM   15349 TFA BARCELONA (III)  0   IE SURF B00 MOSAQUITES  3   BOYS U13 GOLD
12:55 PM   19204 IE SURF B98 SALOMON  4   LA MISIONEROS  1   BOYS U15 BRONZE DELTA
 2:40 PM   18002 TFA BARCELONA (III)  0   FC MAN UNITED G99  0   GIRLS U14 GOLD
 4:15 PM   13909 TFA BARCELONA (III)  0   TOTAL FUTBOL ACADEMY  2   BOYS U12 GOLD
NOVEMBER 3, 2013   Sunday
 8:00 AM   31696 IE SURF B98 PETERS  1   I.S. ANAHUAK ACAD. #2472  0   BOYS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30592 SANTA ANA FC B14  4   LA ESPERANZA FILLMOREUNTD  1   BOYS U14 LEAGUE CUP
11:00 AM   31697 I.S. ANAHUAK ACAD. #2472  1   LA ESPERANZA  3   BOYS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   30593 LA ESPERANZA FILLMOREUNTD  0   UIFC PANTHERS  9   BOYS U14 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31698 LA ESPERANZA  4   IE SURF B98 PETERS  1   BOYS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30594 UIFC PANTHERS  1   SANTA ANA FC B14  1   BOYS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 9, 2013   Saturday
 8:00 AM   31057 CITY SOCCER CHIVAS  1   GVFC SF SPORTING  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31060 APPLE VALLEY STORM SC  1   RIVER VALLEY ROVER DEP SB  0   BOYS U17 LEAGUE CUP
11:00 AM   31058 GVFC SF SPORTING  2   ELITE FC - B96  3   BOYS U17 LEAGUE CUP
12:30 PM   31061 RIVER VALLEY ROVER DEP SB  1   UIFC ARTESIA FC  2   BOYS U17 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31059 ELITE FC - B96  1   CITY SOCCER CHIVAS  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31062 UIFC ARTESIA FC  1   APPLE VALLEY STORM SC  1   BOYS U17 LEAGUE CUP
NOVEMBER 10, 2013   Sunday
 8:00 AM   30784 IE SURF G98 SANCHEZ  6   OC PREMIER G98 ORANGE  0   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30955 IE SURF G97 SANDQUIST  1   NITEMARES SC UNITED 97  0   GIRLS U16 LEAGUE CUP
11:00 AM   30785 OC PREMIER G98 ORANGE  0   COACHELLA VLY DESERTSTORM  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
12:30 PM   30956 NITEMARES SC UNITED 97  2   LA PREMIER FC SC  4   GIRLS U16 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30786 COACHELLA VLY DESERTSTORM  0   IE SURF G98 SANCHEZ  3   GIRLS U15 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30957 LA PREMIER FC SC  2   IE SURF G97 SANDQUIST  2   GIRLS U16 LEAGUE CUP
NOVEMBER 16, 2013   Saturday
 7:45 AM   35097 IE SURF G99 SMALL  3   JUVENTUS FC G99  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 9:15 AM   35105 GRANADA UNITED G99  4   INTER-AMERICA CA VELOCITY  2   GIRLS U14 LEAGUE CUP
10:45 AM   35099 TUSTIN UNITED RED  2   LA PREMIER FC SC  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
12:15 PM   35107 LA PREMIER FC  4   OLIMPUS TEAM USA 99  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 1:45 PM   36103 EAGLES PREMIER  0   CITY SOCCER - VENOM  1   GIRLS U14 LEAGUE CUP
 3:15 PM   36104 DESERT UNITED G99  1   TFA BARCELONA (III)  0   GIRLS U14 LEAGUE CUP
NOVEMBER 17, 2013   Sunday
 8:00 AM   31531 TFA BARCELONA (III)  7   NEWCASTLE UNITED FC B13  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31525 IE SURF B00 MOSAQUITES  4   BAKERSFIELD BLADES FC  0   BOYS U13 LEAGUE CUP
11:00 AM   31532 NEWCASTLE UNITED FC B13  0   COASTAL VALLEY KATANA  3   BOYS U13 LEAGUE CUP
12:30 PM   31526 BAKERSFIELD BLADES FC  1   CROWN CITY UNITED B13  1   BOYS U13 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31533 COASTAL VALLEY KATANA  0   TFA BARCELONA (III)  6   BOYS U13 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31527 CROWN CITY UNITED B13  1   IE SURF B00 MOSAQUITES  4   BOYS U13 LEAGUE CUP
NOVEMBER 23, 2013   Saturday
 8:00 AM   16382 BYSC CORONA UNITED G00  0   FULLERTON RANGERS BLUE  2   GIRLS U13 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   12717 BYSC CORONA UNITED B02  4   ISA - IRVINE  2   BOYS U11 SILVER SOUTH
11:15 AM   13385 BYSC CORONA UNITED G02  1   CFC UNITED  1   GIRLS U11 SILVER ELITE SOUTH
12:45 PM   16774 BYSC CORONA UNITED G00WHT  0   CELTIC HIBS G00  1   GIRLS U13 BRONZE DELTA
NOVEMBER 24, 2013   Sunday
 8:00 AM   36056 FULLERTON RANGERS WHITE  1   SANTA MONICA UTD G02  0   GIRLS U11 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36054 CELTIC ACADEMY G02  1   PCSC G02 BLUE  2   GIRLS U11 LEAGUE CUP
11:00 AM   36052 MILAN BLACK  0   SOUTH VALLEY G02-LYNCH  1   GIRLS U11 LEAGUE CUP
12:30 PM   36050 FC GOLDEN STATE BLACK  1   OLIMPUS FC TEAM USA  0   GIRLS U11 LEAGUE CUP
 2:00 PM   37027 IE SURF G02 CLARKE  3   PCSC G02 BLUE  0   GIRLS U11 LEAGUE CUP
 3:30 PM   37026 BYSC CORONA UNITED G02  3   SOUTH VALLEY G02-LYNCH  2   GIRLS U11 LEAGUE CUP

The Best Keep Coming Back