COAST SOCCER LEAGUE 2012

EXCELSIOR HS SS

UPDATED ON FEBRUARY 9, 2013


TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
SEPTEMBER 8, 2012   Saturday
 8:00 AM   11580 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  1   FC DEP. HACIENDA WOLVES  5   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
 9:15 AM   11528 SILVERLAKE FC BLACK  2   LA PREMIER FC WHITE  6   BOYS U10 BRONZE BETA
SEPTEMBER 15, 2012   Saturday
 8:00 AM   11585 FC DEP. HACIENDA WOLVES  3   XPLOSION SC BLACK  4   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
 9:15 AM   11569 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  2   FULLERTON RANGERS BLUE  4   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
10:30 AM   11537 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  4   CROWN CITY UNITED B10  2   BOYS U10 BRONZE BETA
11:40 AM   10599 UIFC PANTHERS  1   SOUTH BAY FALCONS F.C  0   BOYS U09 BRONZE OMEGA
12:50 PM   12425 SILVERLAKE FC BLACK  0   NHB BLACK  12   GIRLS U10 BRONZE WEST
SEPTEMBER 16, 2012   Sunday
 8:00 AM   10226 SILVERLAKE FC BLACK  4   LA PREMIER FC PURPLE  0   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
 9:10 AM   11927 DOWNEY FC STORM  8   SANTA ANA FC B10  1   BOYS U10 BRONZE OMEGA
10:20 AM   11514 SILVERLAKE FC BLACK  1   VALLEY UNITED CHAVARRIA  4   BOYS U10 BRONZE BETA
11:30 AM   10597 SOUTH BAY FALCONS F.C  6   FC DEP HACIENDA WOLVES  0   BOYS U09 BRONZE OMEGA
12:40 PM   12018 SOUTH BAY FALCONS FC  0   PCSC B02 BLUE  5   BOYS U10 BRONZE WEST
 1:50 PM   11234 SOUTHWESTERN YSC BU10  4   LA PREMIER FC  4   BOYS U10 SILVER ELITE NORTH
SEPTEMBER 22, 2012   Saturday
 9:15 AM   11520 SILVERLAKE FC BLACK  0   SIMI VALLEY ECLIPSE  7   BOYS U10 BRONZE BETA
10:25 AM   11539 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  1   LA PREMIER FC WHITE  3   BOYS U10 BRONZE BETA
SEPTEMBER 29, 2012   Saturday
 8:00 AM   11577 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  4   CSA - CYPRESS BLACK  1   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
 9:15 AM   10228 SILVERLAKE FC BLACK  0   XPLOSION SC  6   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
10:25 AM   11530 SILVERLAKE FC BLACK  0   INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  7   BOYS U10 BRONZE BETA
SEPTEMBER 30, 2012   Sunday
 9:10 AM   11540 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  6   N.V.S.C. BU-10 FUSION  0   BOYS U10 BRONZE BETA
10:20 AM   10489 FC DEP HAC WOLVES WHT B8  1   IRVINE SOCCER ACADEMY B8  1   BOYS U09 BRONZE KAPPA
11:30 AM   11428 HG EAGLES BU10  4   CSA - XTREME BLACK  1   BOYS U10 SILVER SOUTH
12:45 PM   11130 HG EAGLES  0   LA PREMIER FC BLACK  1   GIRLS U09 BRONZE WEST
 2:00 PM   10588 HG EAGLES SC 9789  4   HG EAGLES FC 9786  0   BOYS U09 BRONZE OMEGA
 3:15 PM   12418 SOUTH BAY GUNNERS  1   SANTA MONICA UTD G02  2   GIRLS U10 BRONZE WEST
OCTOBER 6, 2012   Saturday
 8:00 AM   11579 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  1   FULLERTON RANGERS RED  0   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
 9:15 AM   10230 SILVERLAKE FC BLACK  2   FULLERTON RANGERS BLUE  5   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
10:25 AM   11527 SILVERLAKE FC BLACK  1   CROWN CITY UNITED B10  8   BOYS U10 BRONZE BETA
11:45 AM   12027 MB SAND AND SURF RED  1   FC LOS ANGELES B02 WHITE  2   BOYS U10 BRONZE WEST
 1:00 PM   12414 MB SAND AND SURF RED  3   SILVERLAKE FC BLACK  0   GIRLS U10 BRONZE WEST
 2:15 PM   11243 MB SAND AND SURF  0   FC GOLDEN STATE ACADEMY  4   BOYS U10 SILVER ELITE NORTH
 3:30 PM   12139 MB SAND AND SURF  2   FC GOLDEN STATE BLACK  1   GIRLS U10 SILVER WEST
OCTOBER 13, 2012   Saturday
 8:00 AM   12448 SILVERLAKE FC BLACK  0   SOUTH BAY GUNNERS  5   GIRLS U10 BRONZE WEST
 9:15 AM   11547 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  4   VALLEY UNITED CHAVARRIA  1   BOYS U10 BRONZE BETA
10:25 AM   11951 DOWNEY FC STORM  7   WOLFPACK BLUE  0   BOYS U10 BRONZE OMEGA
11:40 AM   12063 WATTS/WILLOWBRK TRAVIESOS  1   CITY SOCCER YASA FC  3   BOYS U10 BRONZE WEST
OCTOBER 14, 2012   Sunday
 8:00 AM   11557 SILVERLAKE FC BLACK  0   N.V.S.C. BU-10 FUSION  4   BOYS U10 BRONZE BETA
 9:10 AM   10253 SILVERLAKE FC BLACK  0   LA PREMIER FC  6   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
10:20 AM   11949 SOUTH BAY FALCONS WHITE  6   CSA - XTREME WHITE  0   BOYS U10 BRONZE OMEGA
11:30 AM   12045 SOUTH BAY FALCONS FC  1   MB SAND AND SURF RED  2   BOYS U10 BRONZE WEST
12:45 PM   11261 SOUTHWESTERN YSC BU10  3   MB SAND AND SURF  6   BOYS U10 SILVER ELITE NORTH
 2:00 PM   10627 SOUTH BAY FALCONS F.C  2   UIFC PANTHERS  8   BOYS U09 BRONZE OMEGA
OCTOBER 20, 2012   Saturday
 8:00 AM   11955 DOWNEY FC STORM  6   SANTA ANA FC B10  2   BOYS U10 BRONZE OMEGA
 9:10 AM   11553 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  1   SIMI VALLEY ECLIPSE  5   BOYS U10 BRONZE BETA
10:20 AM   12457 SILVERLAKE FC BLACK  0   PCSC G02  3   GIRLS U10 BRONZE WEST
OCTOBER 27, 2012   Saturday
 8:00 AM   10255 SILVERLAKE FC BLACK  1   XPLOSION SC BLACK  1   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
 9:10 AM   11956 DOWNEY FC STORM  12   CSA - XTREME WHITE  0   BOYS U10 BRONZE OMEGA
10:20 AM   11604 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  1   XPLOSION SC BLACK  3   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
OCTOBER 28, 2012   Sunday
 8:00 AM   30001 UIFC PANTHERS  10   YASC SPARTANS FC B03  2   BOYS U09 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30052 FC DEPORTIVO LAGUNA  16   AVSC AMBUSH BU9  0   BOYS U09 LEAGUE CUP
11:00 AM   30002 YASC SPARTANS FC B03  1   WOLFPACK - BLUE  5   BOYS U09 LEAGUE CUP
12:30 PM   30053 AVSC AMBUSH BU9  0   CELTIC DRUIDS  7   BOYS U09 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30003 WOLFPACK - BLUE  0   UIFC PANTHERS  8   BOYS U09 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30054 CELTIC DRUIDS  1   FC DEPORTIVO LAGUNA  4   BOYS U09 LEAGUE CUP
NOVEMBER 3, 2012   Saturday
 8:00 AM   12462 SILVERLAKE FC BLACK  0   XPLOSION SC  5   GIRLS U10 BRONZE WEST
 9:15 AM   11558 INTERNATIONAL FUTBOL CLUB  10   SILVERLAKE FC BLACK  0   BOYS U10 BRONZE BETA
10:25 AM   11936 DOWNEY FC STORM  7   CSA - CYPRESS WHITE  1   BOYS U10 BRONZE OMEGA
11:40 AM   10611 HG EAGLES SC 9789  12   FC LONG BEACH WHITE  2   BOYS U09 BRONZE OMEGA
12:50 PM   10620 UIFC PANTHERS  6   HG EAGLES FC 9786  1   BOYS U09 BRONZE OMEGA
NOVEMBER 10, 2012   Saturday
 8:00 AM   11606 DOWNEY FC-AQUILES JRS.  8   UIFC ARTESIA DES  0   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
 9:15 AM   12464 SILVERLAKE FC BLACK  0   CSA - CYPRESS BLUE  3   GIRLS U10 BRONZE WEST
10:25 AM   11554 SILVERLAKE FC BLACK  0   SHERMAN OAKS EXTREME SC  12   BOYS U10 BRONZE BETA
11:35 AM   10257 SILVERLAKE FC BLACK  4   WEST COVINA SHFC RED  7   BOYS U09 BRONZE CENTRAL
12:45 PM   11942 DOWNEY FC STORM  6   NHB BLACK  2   BOYS U10 BRONZE OMEGA
DECEMBER 1, 2012   Saturday
 9:00 AM   11602 FC DEP. HACIENDA WOLVES  4   FULLERTON RANGERS BLUE  2   BOYS U10 BRONZE CENTRAL
10:15 AM   11947 DOWNEY FC STORM  7   SOUTH BAY FALCONS WHITE  2   BOYS U10 BRONZE OMEGA
11:30 AM   12442 SILVERLAKE FC BLACK  0   MB SAND AND SURF RED  1   GIRLS U10 BRONZE WEST
12:45 PM   10608 CUSC - WHITE  1   FC LONG BEACH B03 - BLUE  6   BOYS U09 BRONZE OMEGA

The Best Keep Coming Back