CSL Home Page
 
LC Schedule for GU16 LC Schedule for B U17 LC Schedule for GU19

SCHEDULES AND SCORES - 2011
Girls Under 17

POOL WINNERS IN PURPLE •  SCOREKEEPER: NANCY JOHNS

POOL AA
RIVERSIDE FC ELITE SEE
INTER MURRIETA FC SE
MOORPARK EXPRESS SN
POOL AB
ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN
NORTH COUNTY BOCA BLUE SC
LAGUNA NIGUEL SC WHITE SS
POOL AC
GREATER LB RED MACHINE SES
CFC VALEDORAS SS
10 SOCCER CLUB SC
POOL AD
MATRIX SC SEE
TITANS FC SE
CVU BLUE G94 SN
POOL AE
SAS KICKERS SEN
SPARTANS FC SC
COLTON AMERICA SC FUSION SE
POOL AF
CLAREMONT STARS BLACK SEE
FC LONG BEACH SS
LOS GAUCHOS SE
POOL AG
SANTA BARBARA SC RED SEN
AVSC AMBUSH SN
GREATER LB ARSENAL SS
POOL AH
FC BARCELONA BLUE SEE
TEAM 90 FC - CHAOS SS
SCU BLUE SN
POOL AI
OYSA WAVE SEN
GRANADA UNITED ACADEMY SN
GREATER LB VELOCITY SS
POOL AJ
YASC SPARTANS SEE
REAL MADRID PREMIER SE
CZ ELITE SOCCER SC
POOL AK
SELECT CITIES AVALANCHE94 SEN
AC BREA G94 SC
FC BARCELONA RED SE
POOL AL
WOLFPACK WHITE SES
SOUTH BAY GUNNERS UNITED SS
SAS KICKERS WHITE SN
POOL AM
SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE SEN
CYPRESS FC ELITE BLUE SES
LAGUNA NIGUEL SC BLACK SS
     

DATE
TIME
GAME
HOME VISITORS FIELD
SU OCT 23  
8:00 AM  
31809  
INTER MURRIETA FC SE  -  1   RIVERSIDE FC ELITE SEE  -  5   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31818  
TITANS FC SE  -  0   MATRIX SC SEE  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31819  
SAS KICKERS SEN  -  2   COLTON AMERICA SC FUSION SE  -  0   RANCHO SIMI COMM. PARK 1  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31822  
CLAREMONT STARS BLACK SEE  -  1   LOS GAUCHOS SE  -  1   EL ROBLE JR HS - NORTH  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31828  
FC BARCELONA BLUE SEE  -  2   SCU BLUE SN  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 14  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31834  
YASC SPARTANS SEE  -  4   CZ ELITE SOCCER SC  -  0   JERRY LEWIS REGIONAL #1  
SU OCT 23  
8:00 AM  
31843  
SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE SEN  -  1   LAGUNA NIGUEL SC BLACK SS  -  0   RANCHO SANTA SUSANA #2  
SU OCT 23  
9:00 AM  
31814  
10 SOCCER CLUB SC  -  1   CFC VALEDORAS SS  -  0   HILL ELEMENTARY #1  
SU OCT 23  
9:00 AM  
31838  
FC BARCELONA RED SE  -  0   AC BREA G94 SC  -  3   BREA SPORTS PARK #4  
SU OCT 23  
9:30 AM  
31810  
ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN  -  2   LAGUNA NIGUEL SC WHITE SS  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
9:30 AM  
31840  
WOLFPACK WHITE SES  -  8   SAS KICKERS WHITE SN  -  0   FVHS STADIUM FIELD  
SU OCT 23  
9:45 AM  
31826  
GREATER LB ARSENAL SS  -  0   AVSC AMBUSH SN  -  1   LANCASTER COMPLEX 12  
SU OCT 23  
10:00 AM  
31831  
OYSA WAVE SEN  -  2   GREATER LB VELOCITY SS  -  0   WARDLOW PARK  
SU OCT 23  
11:00 AM  
31808  
MOORPARK EXPRESS SN  -  1   INTER MURRIETA FC SE  -  4   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
11:00 AM  
31817  
CVU BLUE G94 SN  -  0   TITANS FC SE  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 23  
11:00 AM  
31820  
COLTON AMERICA SC FUSION SE  -  0   SPARTANS FC SC  -  2   RANCHO SIMI COMM. PARK 1  
SU OCT 23  
11:00 AM  
31829  
SCU BLUE SN  -  1   TEAM 90 FC - CHAOS SS  -  10   SAN BERNARDINO COMPLEX 14  
SU OCT 23  
11:00 AM  
31844  
LAGUNA NIGUEL SC BLACK SS  -  1   CYPRESS FC ELITE BLUE SES  -  5   RANCHO SANTA SUSANA #2  
SU OCT 23  
11:15 AM  
31823  
LOS GAUCHOS SE  -  0   FC LONG BEACH SS  -  4   EL ROBLE JR HS - NORTH  
SU OCT 23  
11:15 AM  
31835  
CZ ELITE SOCCER SC  -  0   REAL MADRID PREMIER SE  -  7   JERRY LEWIS REGIONAL #1  
SU OCT 23  
12:15 PM  
31813  
GREATER LB RED MACHINE SES  -  3   10 SOCCER CLUB SC  -  1   HILL ELEMENTARY #1  
SU OCT 23  
12:15 PM  
31837  
SELECT CITIES AVALANCHE94 SEN  -  4   FC BARCELONA RED SE  -  0   BREA SPORTS PARK #4  
SU OCT 23  
12:30 PM  
31811  
LAGUNA NIGUEL SC WHITE SS  -  3   NORTH COUNTY BOCA BLUE SC  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
12:30 PM  
31841  
SAS KICKERS WHITE SN  -  0   SOUTH BAY GUNNERS UNITED SS  -  4   FVHS STADIUM FIELD  
SU OCT 23  
1:00 PM  
31825  
SANTA BARBARA SC RED SEN  -  3   GREATER LB ARSENAL SS  -  0   LANCASTER COMPLEX 12  
SU OCT 23  
1:10 PM  
31833  
GRANADA UNITED ACADEMY SN  -  2   OYSA WAVE SEN  -  1   WARDLOW PARK  
SU OCT 23  
2:00 PM  
31807  
RIVERSIDE FC ELITE SEE  -  6   MOORPARK EXPRESS SN  -  3   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
2:00 PM  
31816  
MATRIX SC SEE  -  5   CVU BLUE G94 SN  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 23  
2:00 PM  
31821  
SPARTANS FC SC  -  1   SAS KICKERS SEN  -  2   RANCHO SIMI COMM. PARK 1  
SU OCT 23  
2:00 PM  
31830  
TEAM 90 FC - CHAOS SS  -  5   FC BARCELONA BLUE SEE  -  2   SAN BERNARDINO COMPLEX 14  
SU OCT 23  
2:00 PM  
31845  
CYPRESS FC ELITE BLUE SES  -  3   SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE SEN  -  1   RANCHO SANTA SUSANA #2  
SU OCT 23  
2:30 PM  
31824  
FC LONG BEACH SS  -  1   CLAREMONT STARS BLACK SEE  -  1   EL ROBLE JR HS - NORTH  
SU OCT 23  
2:30 PM  
31836  
REAL MADRID PREMIER SE  -  2   YASC SPARTANS SEE  -  1   JERRY LEWIS REGIONAL #1  
SU OCT 23  
3:15 PM  
31839  
AC BREA G94 SC  -  0   SELECT CITIES AVALANCHE94 SEN  -  0   BREA SPORTS PARK #4  
SU OCT 23  
3:30 PM  
31812  
NORTH COUNTY BOCA BLUE SC  -  0   ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN  -  4   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 23  
3:30 PM  
31815  
CFC VALEDORAS SS  -  2   GREATER LB RED MACHINE SES  -  1   HILL ELEMENTARY #1  
SU OCT 23  
3:30 PM  
31842  
SOUTH BAY GUNNERS UNITED SS  -  1   WOLFPACK WHITE SES  -  1   FVHS STADIUM FIELD  
SU OCT 23  
4:10 PM  
31832  
GREATER LB VELOCITY SS  -  0   GRANADA UNITED ACADEMY SN  -  3   WARDLOW PARK  
SU OCT 23  
4:15 PM  
31827  
AVSC AMBUSH SN  -  1   SANTA BARBARA SC RED SEN  -  1   LANCASTER COMPLEX 12  
• •  ROUND OF 32  • •
SU OCT 30  
 
35153  
CARLSBAD ELITE G94 PR  -  1   WOLFPACK WHITE SES  -  0   GAME FORFEITED-VISITORS  
SU OCT 30  
8:00 AM  
35145  
LA PREMIER FC PR  -  6   SOUTH BAY GUNNERS UNITED SS  -  5   SAN BERNARDINO COMPLEX 1  
SU OCT 30  
8:00 AM  
35146  
LAGUNA NIGUEL SC BLUE SES  -  0   RIVERSIDE FC ELITE SEE  -  4   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
8:00 AM  
35147  
VALLEY UNITED PR  -  2   TITANS FC SE  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
8:00 AM  
35148  
PALMDALE THUNDER G  -  0   ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN  -  3   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 30  
9:30 AM  
35149  
TUSTIN UNITED WHITE PR  -  6   AC BREA G94 SC  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 1  
SU OCT 30  
9:30 AM  
35150  
MVSC ELITE G  -  2   CFC VALEDORAS SS  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
9:30 AM  
35151  
EAGLES WHITE PR  -  2   CYPRESS FC ELITE BLUE SES  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
9:30 AM  
35152  
EAGLES BLUE G  -  1   MATRIX SC SEE  -  2   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 30  
11:00 AM  
35154  
SADDLEBACK G94 FENSE G  -  2   SAS KICKERS SEN  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
11:00 AM  
35155  
FRAM G  -  4   SELECT CITIES AVALANCHE94 SEN  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
11:00 AM  
35156  
SHERMAN OAKS EXTREME SC G  -  3   FC LONG BEACH SS  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 30  
12:30 PM  
35157  
RIVERSIDE FC FORCE G  -  2   REAL MADRID PREMIER SE  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 1  
SU OCT 30  
12:30 PM  
35158  
SCV MAGIC G  -  4   SANTA BARBARA SC RED SEN  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
12:30 PM  
35159  
CRESCENTA VALLEY SC G  -  1   GRANADA UNITED ACADEMY SN  -  2   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
12:30 PM  
35160  
LA VERNE LAZERS G  -  6   TEAM 90 FC - CHAOS SS  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
• •  SWEET 16  • •
SU OCT 30  
2:00 PM  
36137  
LA PREMIER FC PR  -  4   RIVERSIDE FC ELITE SEE  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 1  
SU OCT 30  
2:00 PM  
36138  
VALLEY UNITED PR  -  0   ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
2:00 PM  
36139  
TUSTIN UNITED WHITE PR  -  4   MVSC ELITE G  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
2:00 PM  
36140  
EAGLES WHITE PR  -  5   MATRIX SC SEE  -  3   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
SU OCT 30  
3:45 PM  
36141  
CARLSBAD ELITE G94 PR  -  3   SADDLEBACK G94 FENSE G  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 1  
SU OCT 30  
3:45 PM  
36142  
FRAM G  -  2   SHERMAN OAKS EXTREME SC G  -  0   SAN BERNARDINO COMPLEX 3  
SU OCT 30  
3:45 PM  
36143  
RIVERSIDE FC FORCE G  -  2   SCV MAGIC G  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 2  
SU OCT 30  
3:45 PM  
36144  
GRANADA UNITED ACADEMY SN  -  2   LA VERNE LAZERS G  -  4   SAN BERNARDINO COMPLEX 4  
• •  QUARTER-FINALS  • •
SA NOV 19  
11:30 AM  
37069  
LA PREMIER FC PR  -  1   LA VERNE LAZERS G  -  2   UC IRVINE FIELD 1  
SA NOV 19  
11:30 AM  
37072  
EAGLES WHITE PR  -  3   CARLSBAD ELITE G94 PR  -  4   UC IRVINE FIELD 2  
SA NOV 19  
11:30 AM  
37070  
ROADRUNNER UNITED FC G94 SEN  -  1   RIVERSIDE FC FORCE G  -  2   UC IRVINE FIELD 3  
SA NOV 19  
11:30 AM  
37071  
TUSTIN UNITED WHITE PR  -  3   FRAM G  -  1   UC IRVINE FIELD 4  
• •  SEMI-FINALS  • •
SA NOV 19  
3:00 PM  
38035  
LA VERNE LAZERS G  -  1   CARLSBAD ELITE G94 PR  -  2   UC IRVINE FIELD 1  
SA NOV 19  
3:00 PM  
38036  
RIVERSIDE FC FORCE G  -  3   TUSTIN UNITED WHITE PR  -  2   UC IRVINE FIELD 2  
• •  CHAMPIONSHIP  • •
SU NOV 20  
11:45 AM  
39018  
CARLSBAD ELITE G94 PR  -  0   RIVERSIDE FC FORCE G  -  1   SAN BERNARDINO COMPLEX 5  


  RIVERSIDE FC FORCE